Vlastimil Harapes o sporu s Květou Fialovou: Odpustil jsem jí, mluvila za ni nemoc

Když jsme začali mluvit o jeho sporu s Květou Fialovou, najednou zvážněl. | foto: Pavel Dvořák

Bývalý baletní mistr Vlastimil Harapes (72) je mírumilovný člověk, který se skamarádí snad s každým. Ale když už někdo překročí určité hranice, stane se z něj nepřítel číslo jedna. To na svou kůži zažila i zesnulá herečka Květa Fialová, kterou herec odepsal. Dokázal jí po letech konečně odpustit? Proč se tehdy tolik urazil?

Nejznámější baleťák Vlastimil Harapes měl obrovský spor s herečkou Květou Fialovou po natáčení VIP Prostřena na podzim roku 2012. Tanečníka naštvalo, když o něm umělkyně pronesla: „On je dost teplej...“

Dotklo se ho to natolik, že herečku nazval potvorou. Od té doby to mezi nimi vřelo, až o ní Harapes prohlásil, že už ji nikdy nechce vidět. Urazil se za to, že o něm řekla, že je vlastně homosexuál. 

Psalo se dokonce, že Květě neodpustil ani na smrtelné posteli, kdy už o sobě nevěděla, ale byla by pravděpodobně šťastná za jeho odpuštění. Jak to ale doopravdy bylo?

„Byl to zbytečný spor. Mě se to hodně dotklo, myslel jsem si o ní své, ale pak jsem se dozvěděl, že je nemocná, že vlastně za ni mluvila nemoc, protože zrovna u ní propukl alzheimer,“ snažil se celou situaci vysvětlit pro Expres.

Vlastimil Harapes.

Vlastimil Harapes

Když se dozvěděl, jak je vážně nemocná, opravdu se v něm hnulo svědomí a nechtěl, aby si Květa myslela, že jí pořád nenávidí, to by si prý nikdy neodpustil. I když se říkalo, že mu její smrt byla ukradená.

„Rád na Květu vzpomínám, samozřejmě že jsem jí už dávno odpustil, byla to taková špatná souhra náhod. Prostě za to nemohla, což jsem si uvědomil, už jsem jí nic nezazlíval,“ dodal Harapes.

Když o Fialové mluvil, začal se usmívat, pohled mu zněžněl, jako by opravdu dávno na všechny křivdy zapomněl. Bylo na něm poznat, že na ni rád myslí, což mu vždy vyloudí úsměv na rtech, nikoliv nenávist, jak se říkalo.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat