jít naiDNES.cz

Vlastimil Harapes o sporu s Květou Fialovou: Odpustil jsem jí, mluvila za ni nemoc

Když jsme začali mluvit o jeho sporu s Květou Fialovou, najednou zvážněl. | foto: Pavel Dvořák

Bývalý baletní mistr Vlastimil Harapes (72) je mírumilovný člověk, který se skamarádí snad s každým. Ale když už někdo překročí určité hranice, stane se z něj nepřítel číslo jedna. To na svou kůži zažila i zesnulá herečka Květa Fialová, kterou herec odepsal. Dokázal jí po letech konečně odpustit? Proč se tehdy tolik urazil?

Nejznámější baleťák Vlastimil Harapes měl obrovský spor s herečkou Květou Fialovou po natáčení VIP Prostřena na podzim roku 2012. Tanečníka naštvalo, když o něm umělkyně pronesla: „On je dost teplej...“

Dotklo se ho to natolik, že herečku nazval potvorou. Od té doby to mezi nimi vřelo, až o ní Harapes prohlásil, že už ji nikdy nechce vidět. Urazil se za to, že o něm řekla, že je vlastně homosexuál. 

Psalo se dokonce, že Květě neodpustil ani na smrtelné posteli, kdy už o sobě nevěděla, ale byla by pravděpodobně šťastná za jeho odpuštění. Jak to ale doopravdy bylo?

„Byl to zbytečný spor. Mě se to hodně dotklo, myslel jsem si o ní své, ale pak jsem se dozvěděl, že je nemocná, že vlastně za ni mluvila nemoc, protože zrovna u ní propukl alzheimer,“ snažil se celou situaci vysvětlit pro Expres.

Vlastimil Harapes.

Vlastimil Harapes

Když se dozvěděl, jak je vážně nemocná, opravdu se v něm hnulo svědomí a nechtěl, aby si Květa myslela, že jí pořád nenávidí, to by si prý nikdy neodpustil. I když se říkalo, že mu její smrt byla ukradená.

„Rád na Květu vzpomínám, samozřejmě že jsem jí už dávno odpustil, byla to taková špatná souhra náhod. Prostě za to nemohla, což jsem si uvědomil, už jsem jí nic nezazlíval,“ dodal Harapes.

Když o Fialové mluvil, začal se usmívat, pohled mu zněžněl, jako by opravdu dávno na všechny křivdy zapomněl. Bylo na něm poznat, že na ni rád myslí, což mu vždy vyloudí úsměv na rtech, nikoliv nenávist, jak se říkalo.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:55 9. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  64
 • Trapas
  52
 • Haha
  22
 • Cože
  17
 • Tvl
  17
 • Sladký
  11
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat