Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Erbová je narušená, svoje děti tahá do bulváru, zlobí se Bahenský

  Vlaďka Erbová musí čelit útokům od svého prvního muže Zdeňka Bahenského. | foto: Profimedia.cz

  Vlaďka Erbová neprožívá nejšťastnější léto svého života. Po rozchodu s Michalem Gulašim se sice soustředí hlavně na stěhování z Brna do Mostu, nyní musí navíc odrážet útoky svého prvního muže Zdeňka Bahenského. Proč na ni ale nyní zase útočí otec její dcerky Viktorie, který doteď mlčel?

  Zatímco Tomáš Řepka nenechal v posledních letech na své druhé ženě Vlaďce Erbové doslova nit suchou, a dokonce o ní napsal dvě dehonestující knížky, Zdeněk Bahenský mlčel. Až to vypadalo, že bývalí manželé spolu vycházejí a v jejich vztahu je vše zalité sluncem.

  Dva měsíce po nástupu Tomáše Řepky do vězení, kde si odpykává souhrnný trest za milionovou zpronevěru a pornoinzeráty na právě již zmíněnou Erbovou, je ale vše jinak.

  Zdeněk Bahenský prolomil hradbu mlčení a webu eXtra.cz z plných plic prozradil, co si o matce své jediné dcery Viktorie myslí.

  „Dosud jsem se nevyjadřoval, protože jsem vždy bral ohled na naši nezletilou dceru, ale dál nehodlám snášet tyhle choré řeči na mou adresu. Měla by se zamyslet hlavně nad svým životem, střídáním partnerů, ale nejvíc nad dětmi, které má v péči a které tahá do svých problémů a do bulváru. Má dcera bude nejspíše měnit školu už počtvrté za čtyři roky, což mi dělá největší starosti. Myslím, že už ani lidi nebaví číst si o téhle narušené paní a já s ní nechci být více spojován,“ sdělil eXtra.cz Bahenský.

  A reakce Vlaďky Erbové na sebe nenechala dlouho čekat.

  „Odmítám komentovat mediální vyjádření kteréhokoliv z otců mých dětí na záležitosti, které považuji za soukromé a měly by být tak i řešeny. Považuji vyjádření pana Bahenského za reakci na zahájené exekuční řízení v souvislosti s výživným, ale úplně se nedomnívám, že by tímto způsobem snad dosáhl vyřešení celé věci anebo snad toho, že by k sobě s dcerou našli snáz cestu. To, že měl soudně určen styk s dcerou v nejnižším možném rozsahu a po dobu pěti let a neměl potřebu situaci nijak měnit, o něčem svědčí. Co se týká výživného, to vždy řešily a tedy i nyní řeší orgány k tomu kompetentní,“ říká ve svém vyjádření pro Blesk Erbová, jíž prý jde především o dobro svých dětí, a připomíná, že právě ona má ve své péči obě své děti a je jim 365 dní v roce matkou a mnohdy i otcem v jednom.

  O co ale v tomto sporu jde? O peníze. Známé rčení říká, že když dva se perou, třetí se směje. A to byl přesně případ i Zdeňka Bahenského v posledních letech.

  Erbová byla zaneprázdněna svou válkou s Tomášem Řepkou, s nímž na sebe veřejně kydali špínu na veřejnosti, a zatímco oni spolu válčili, Bahenský byl stranou. Řepka se ho sice pokusil několikrát do pře zapojit, první manžel Vlaďky Erbové se od jejich pře ale doslova distancoval a hleděl si svého.

  Nutno říct, že ani v minulosti nebyly vztahy Vlaďky Erbové a Zdeňka Bahenského vždy zalité sluncem. Exekuci na něj měla kvůli alimentům podat i loni. Tehdy ale Bahenský dlužnou částku podle informací Expresu rychle zaplatil a vše se obešlo bez skandálu.

  Ačkoliv by se mohlo zdát, že bude partner Taťány Makarenko své vyživovací povinnosti vůči dceři již plnit, podle informací Expresu měl za poslední rok zaplatit pouze třikrát.

  Přitom částka, kterou má platit, není nikterak horentní. Třináct tisíc měsíčně má údajně hradit Erbové a pět tisíc posílat na spořicí účet, který je vedený pod jménem jejich dcerky. Za poslední rok tak má Bahenský na alimentech na dceru dlužit něco málo přes 160 tisíc korun, což by Erbová možná přešla nebo se pokusila s Bahenským domluvit.

  Zlom nastal až v posledních týdnech, kdy se Vlaďka Erbová rozešla se svým posledním partnerem Michalem Gulašim a rozhodla se, že se přestěhuje do Mostu, kde s Gulašim vlastní hned několik společných bytů.

  Jelikož se s oporou Komety Brno domluvila, že jeho vyplatí a byty v celkové hodnotě 2,6 milionu korun si nechá, potřebuje všechny dostupné finanční prostředky, na které dosáhne. A právě to je jedním z důvodů, proč si nyní vzpomněla na alimenty od svého prvního manžela, na něž má ale pochopitelně právo.

  A jelikož loni Bahenský po podání exekuce podle informací Expresu obratem zaplatil, Vlaďka nejspíš doufala, že se situace bude opakovat. Zdá se ale, že se přepočítala. Bahenský si totiž nemyslí, že by Erbová měla nárok na zmíněnou dlužnou částku.

  A právě webu eXtra.cz Bahenský vysvětlil, proč si nemyslí, že své exmanželce cokoliv dluží.

  „Od rozvodu jsem jí zaplatil na výživném přes dva miliony korun. V říjnu 2018 jsem vyhrál soud, kde uznali, že jsem jí za poslední tři roky přeplatil na alimentech více než 500 tisíc. Samozřejmě jsme s právními zástupci matku vyzvali, aby přeplatek vrátila, nebo že se bude brát jako předplacené výživné. Odmítla obě varianty, proto je to nyní opět u soudu, kterému se úmyslně vyhýbá a soud se odročuje,“ tvrdí Bahenský, jenž tak použil stejnou formulaci jako před ním Tomáš Řepka, a sice že má u Erbové předplacené alimenty.

  Ať je to, jak chce, Zdeněk Bahenský má mít exekučně zablokovaný účet a údajně má mít zástavu i na svém pražském bytě, což mluví ve prospěch Vlaďky Erbové.

  Bahenskému nyní tak zbývají dvě možnosti. Buď nařízenou exekuci zaplatí a bude se zpětně domáhat navrácení peněz, nebo si počká na rozhodnutí soudu, který by se měl uskutečnit již 26. srpna v Brně.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:10 pondělí 2. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   86
  • Haha
   32
  • Super
   30
  • Tvl
   26
  • Cože
   25
  • Sladký
   21

  Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

  Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

  Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

  Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

  Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

  Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz