Exekuce, alimenty a nadávky! Erbová válčí s expřítelem Bahenským a jeho Makarenko

4. srpna 2019
Zatímco Vlaďka Erbová podala na otce své dcery Viktorie Zdeňka Bahenského za neplacení alimentů exekuci, on tvrdí, že by naopak Erbová měla vrátit peníze jemu, protože jí platil víc, než musel. Bahenský tak použil výraz, jímž neplnění svých vyživovacích povinností hájil i Tomáš Řepka. Do sporu se zapojila i Bahenského partnerka Táňa Makarenko. Co vzkázala Erbové?

Jak jsme vás informovali, Vlaďka Erbová podala na otce své dcery Viktorie exekuci za neplacení alimentů. 

Ten jako reakci na zablokování svého bankovního konta poskytl rozhovor, v němž Erbovou popsal jako narušenou paní, která svým chováním ničí dětství jeho dcery. Kromě toho Zdeněk Bahenský vysvětlil, proč si nemyslí, že je exekuce na jeho osobu oprávněná. 

„Od rozvodu jsem jí zaplatil na výživném přes dva miliony korun. V říjnu 2018 jsem vyhrál soud, kde uznali, že jsem jí za poslední tři roky přeplatil na alimentech více než 500 tisíc. Samozřejmě jsme s právními zástupci matku vyzvali, aby přeplatek vrátila, nebo že se bude brát jako předplacené výživné. Odmítla obě varianty, proto je to nyní opět u soudu, kterému se úmyslně vyhýbá a soud se odročuje,“ tvrdí Bahenský, jenž pro web eXtra.cz použil stejnou formulaci jako před ním Tomáš Řepka, a sice že má u Erbové předplacené alimenty.

Existuje ale něco jako předplacené alimenty? Paragraf 923 odstavec 2 občanského zákoníku v tomto ohledu mluví jasně. 

„Dojde-li ke zrušení nebo snížení výživného za minulou dobu pro nezletilé dítě, které nenabylo plné svéprávnosti, spotřebované výživné se nevrací. Nevrací se ani dávka výživného, která na takové dítě byla splněna na měsíc dopředu, ale dítě před uplynutím měsíce zemřelo,“ píše se v zákoníku doslova.

Pokusili jsme se pochopitelně kontaktovat i Zdeňka Bahenského, abychom se ho zeptali, zda opravdu trvá na svém tvrzení, že má alimenty předplacené. Ten nám prostřednictvím své partnerky Taťány Makarenko jen vzkázal, že se tím nehodlá zatěžovat a kazit si náladu. 

Zato Makarenko si komentář neodpustila. „Vlaďka je magor. Řeší se to soudně, tak ať to vyřeší nejpovolanější. Zdeněk už se k tomu vyjádřil,“ uzavřela Makarenko, která měla na mysli soud, jenž proběhne již 26. srpna v Brně a kde by se exmanželé měli potkat tváří v tvář.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:02 pondělí 2. prosince 2019. Anketa je uzavřena.

  • 61
  • 35
  • 25
  • 18
  • 16
  • 13
Komentáře