jít naiDNES.cz

Kolik vydělá Erbová na bytech v Mostě? Dneska je z ní už milionářka

Vlaďka Erbová spekuluje na realitním trhu. | foto: Expres.cz

Vlaďka Erbová sice za své čtyři mostecké byty, které pořídila před sedmi lety, zaplatila pouhých 324 tisíc korun, jejich tržní hodnota je v současnosti mnohonásobně vyšší. Dá se říct, že díky své prozíravosti se dnes může řadit mezi milionářky. Kolik stojí byty, které před lety dohromady stály méně než její auto?

Jak jsme vás již informovali, Vlaďka Erbová se vyzná nejen v lakování nehtů, ale i v realitách. To je zřejmé i z katastru nemovitostí, kam může nahlédnout kdokoliv. 

Expres.cz má tak k dispozici kupní smlouvy všech jejích bytů. Sedm z nich vlastní společně s Michalem Gulašim a o těch jsme se rozepsali podrobně v předchozím článku. Mnohem zajímavější je ale příběh jejích prvních čtyř bytů, které kupovala ještě v době, kdy žila s Tomášem Řepkou.

Za dva byty o velikosti 3 + 1 o rozloze téměř 70 metrů čtverečních zaplatila 87 tisíc korun, jeden stejně velký ji stál 110 tisíc a za menší 1 + 1 zaplatila 40 600 korun.

Tolik ji byty stály v roce 2012, kdy došlo k poslední fázi privatizace Mostecké bytové, ve které si sice každý nájemník mohl koupit byt, v němž bydlel, Erbové se nějak ale povedlo pořídit si rovnou čtyři, ačkoliv s byty předtím neměla nic společného.

Je otázkou, proč tehdejší vedení města Most nenabídlo nájemníkům nízkoúročenou půjčku s přednostním právem na koupi nemovitosti a dalo šanci spekulantům, mezi něž lze lehce zařadit i Erbovou, která v té době byla dokonce trvale hlášena v černošické vile za 25 milionů korun, kde žili s Řepkou, a s Mostem neměla nic společného.

Nutno ale říct, že její spekulace se jí vyplatila. Byty o velikosti 3 + 1, za které před lety zaplatila dvakrát 87 tisíc a jednou 110 tisíc, mají dnes podle realitního experta Radka Molíka z Molík reality hodnotu 500 tisíc, 350 tisíc a 400 tisíc korun.

Na hodnotě získal i byt o velikosti 1 + 1. Tehdy za něj Erbová dala 40 tisíc korun, dneska by ho ale bez problémů prodala za 200 tisíc. Možná i za víc.

Za byty tak Vlaďka v roce 2012 zaplatila 324 tisíc, nepočítáme-li odstupné, které musela zaplatit právoplatným majitelům bytu, ale dnes mají podle odhadu Radka Molíka, který připomíná, že pro přesný odhad by musel byty vidět, dohromady hodnotu mnohonásobně vyšší, a to téměř 1,5 milionu korun.

Erbové se rozhodně spekulace s byty na Mostecku vyplatila, a to ani nepočítáme nájemné, které již sedm let od svých podnájemníků pravidelně kasíruje.

Fotogalerie

Komentáře