Loučení s autorem hitu Sladké mámení: Nárožný, Hrušínský, Štědroň dali sbohem Poštulkovi

Poslední sbohem Vladimíru Poštulkovi (†76), známému textaři a publicistovi, přišla dát celá řada známých tváří. | foto: Koláž Expres.cz

Celá řada známých tváří nechyběla ve velké obřadní síni strašnického krematoria, kde 13. května proběhlo poslední rozloučení s Vladimírem Poštulkou (†76). Známý textař, publicista, bonviván, milovník dobrého jídla a pití koncem loňského roku po nešťastném pádu upadl do kómatu, z nějž už se neprobral.

Vladimír Poštulka je podepsaný pod texty k mnoha známým hitům 70. a 80. let. Proslavil se také jako spisovatel a odborník na gastronomii.

K nejpopulárnějším hitům z jeho pera bezesporu patří Sladké mámení z komedie S tebou mě baví svět nebo třeba Veď mě dál, cesto má Pavla Bobka, Nedělní ráno, Nechoď do kláštera, Bludička Julie, Pojď stoupat jak dým nebo Pojď dál a zpívej. Písně složil také pro Marii Rottrovou, která na pohřbu nechyběla. Doprovodil ji manžel Milan Říha, zpěvačka přišla s kyticí bílých růží a stuhou Díky, Vláďo.

Kromě ní se s Poštulkou přišla rozloučit i Eliška Balzerová s manželem, Miluška Voborníková s Petrem Spáleným nebo zpěvačka Martha Elefteriadu.

Rozloučení ve Strašnicích si nenechali ujít ani Jan Hrušínský, který se s Poštulkou léta znal, Petr Nárožný, Jiří Štědroň nebo Jiří Krampol. „Viděl jsme ho měsíc předtím, než zemřel, na Hradě, kam jsme byli pozvaní. Byl čilý a plný života,“ netajil své dojetí a překvapení zároveň.

„Budovali jsme spolu chalupu v jižních Čechách, a teď tohle. Je to hrozný,“ řekl Blesku výtvarník Kristian Kodet.

Poslední sbohem přišla dát také Leona Machálková, Ivan Vodochodský, Aleš Háma nebo Jana Plodková s Filipem Žilkou.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat