Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Papíry má Polívka teprve od léta, zlákal ho Matásek: Mašinu mu budete závidět!

  David Matásek a Vladimír Polívka jsou nadšení motorkáři. | foto: Motosalon

  Pokud se s příchodem prvních jarních dní vydáte na výlet po jedné stopě, je dost dobře možné, že vás na silnici bude míjet třeba Vladimír Polívka (34). Ten se nechal zlákat Davidem Matáskem (61) a pořídil si pořádně silný a fešný stroj. Při pohledu na něj jistě zaplesá srdce nejednoho vášnivého motoristy.

  „Papíry mám až od loňského léta. Motorku jsem ladil už rok dopředu, je to skvělý custom postavený z Hondy Shadow velice nadaným kamarádem z Blackoutdesign,“ prozradil Vladimír Polívka, který se díky kamarádovi Davidu Matáskovi stal nadšeným motorkářem.

  Přiznal, že i on má za sebou období, kdy měl jen skútry. Jednoho dne mu parťák ze seriálu Polda přivezl ukázat svého Triumpha, a ten se mu tak líbil, že si řekl, že je na čase si také pořídit pořádnou mašinu.

  Matásek občas také vytáhne motorku, každodenním věrným společníkem je mu ale jeho skútr, na kterém se kdysi vydal i na svůj první Motosalon.

  „Poprvé to bylo asi před deseti lety v Praze. Přijel jsem tam na svém nejstarším stroji, což je Vespa z roku 1963. Je to pro mě důležitý ročník, narodil jsem se stejně jako moje malá Vespička, která je takovým klenotem v mé sbírce,“ prozradil fanda italských strojů při focení vizuálu pro zmíněný veletrh.

  Před lety se dal dohromady s partičkou obdobných nadšenců a dnes společně brázdí nejen domovinou, ale vydávají se i do míst, kam někteří raději létají.

  David Matásek a Vladimír Polívka jsou nadšení motorkáři.

  „Začali jsme jezdit na výlety nejdřív po okolí Prahy, na Karlštejn, potom jsme zkusili i Vysočinu a najednou někoho napadlo, že musíme jet do Itálie na sraz. Jednoho dne jsme to prostě udělali a já jsem tomu úplně propadl. Dnes na nás motorkáři koukají jako na totální blázny, když se plahočíme do kopců přes Alpy, ale ono to má něco do sebe. Je čas se kochat,“ popsal výlety za hranice všedních dnů Matásek.

  Sbalí vždy jen pár nejnutnějších věcí, hlavně „nepromoky“ a vyrazí vstříc dobrodružství. Téměř pokaždé, když se vrací z italského Terstu, tak prší, ale ani opakovaná nepřízeň počasí ho nikdy neodradila od křižáckých výprav, jak parta nadšenců své výlety nazývá.

  Kdo ví, třeba se k nim brzy přidá i Polívka, který si jízdu na motorce náramně oblíbil...

  Fotogalerie