Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Šokující informace o smrti Victorie: Manžel hrozil sebevraždou, ale omylem vystřelil?

  Zjistil údajnou nevěru, zastřelil manželku a poté obrátil zbraň proti sobě? Alespoň tak zněla původní verze, kterou o smrti české zpěvačky Victorie a jejího manžela Davida Thomase Blytha přinesla turecká média. Vše ale mohlo být úplně jinak. Podle informací Expresu je ve hře varianta, že Blyth vyhrožoval demonstrativní sebevraždou, načež došlo k nehodě, kdy svou ženu omylem zastřelil. A poté i sebe.

  Nejbližší okolí zpěvačky včetně jejího právníka je totiž přesvědčeno, že žádná konkrétní nevěra v případu roli nesehrála. A že si manželé byli věrní, trávili drtivou většinu času spolu a věnovali se dětem.

  K ostré hádce ale osudného večera v jejich ankarské vile došlo, ostatně potvrdily to i děti páru. Podle informací Expresu měla Victoria manželovi pohrozit, že ho opustí. Blyth si údajně došel pro zbraň, ne však s úmyslem svou ženu zabít, ale pohrozit, že zabije sám sebe. Demonstrativní vyhrožování se pak mělo zvrtnout, kdy Victoria měla chtít sebrat manželovi zbraň a on ji omylem zastřelil. Poté, co spáchal, si vzal život.

  Při následné hádce se zbraní v ruce ale podle jedné z vyšetřovacích verzí došlo k nehodě, při které Victoria zemřela. Na to konto pak Blyth spáchal sebevraždu. Zatímco turecká policie případ vyšetřuje, těla manželů byla vydána zpět do jejich domovů. V případě Davida Thomase Blytha do Skotska, ostatky Victorie se vrátily do Česka. Pohřeb byl či bude soukromý.

  Victoria Velvet

  Tak jako tak se zdá, že soužití obou manželů neprovázely žádné dlouhodobé problémy a rozhodně tam nemělo jí to nějaké domácí násilí, ačkoliv toho někteří zneužívají dokonce pro své politické cíle.

  Nejvýrazněji zneužila rodinnou tragédii poslankyně za hnutí STAN Barbora Urbanová (32), která je v Podvýboru pro problematiku domácího a sexuálního násilí. Ta totiž krátce po Victoriině smrti naznačila, že se jedná o typický případ toho, když žena zažívá s manželem teror dlouhodobého domácího násilí.

  „Ten příběh je vždy stejný: dlouhodobé domácí násilí. Mnohdy ho ty oběti (většinou ženy) i hlásí. Ale nepřijde pomoc, naopak, hůř, přijde bagatelizace. A pak ji zavraždí. Někdy pak i sebe. Někdy i s dětmi, jindy přímo před jejich očima. Dokud nebudeme mít oficiální statistiky, nebudeme moct nikoho přesvědčit, že je důležité těm lidem pomáhat hned na začátku. Nebude existovat plán. Třeba je neposlat domů pod jednu střechu za otčímem, který je roky znásilňoval. Ročně jsou to v ČR desítky případů zmapovaných mimo systém,“ napsala si na sociální síť X.

  Nereagovala ani na to, když jí lidé vyzývali, aby svá za vlasy přitažená tvrzení obhájila či dokonce smazala. Turecká policie stále ještě pracuje s verzí třetího střelce.

  Fotogalerie