Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Zase ten otec nesebral odvahu jí to říct sám! Reakce Žilkové na nečekaný krok Martina Stropnického

  Rozvodová bitva Veroniky Žilkové (60) a Martina Stropnického (65) má za sebou první dějství. Manželé se po půl roce sešli u soudu kvůli dceři Kordule (16). Herečka pro ni požaduje střídavou péči, protože má za to, že by měla vyrůstat po boku obou rodičů. Velvyslanec v Izraeli to však odmítá a diplomatickou misi si ještě o rok prodloužil. Do článku jsme doplnili ostrou reakci Veroniky Žilkové po soudu, kde její manžel prý bez varování požádal o rozvod, podle jejích slov o tom herečka nevěděla. „Nenašel ani odvahu říct to naší dceři sám,“ sdělila.

  „Kordulčin otec střídavou péči odmítá a pobyt v Izraeli (Stropnický je tam českým velvyslancem, pozn. red.) si o rok prodloužil. Když je v pětašedesáti letech přesvědčený, že ho dcera v pravidelném osobním kontaktu nepotřebuje, jeho názor soudem nezměníte. Ale za pokus to stojí,“ prozradila již dříve pro Blesk Veronika Žilková, která má za to, že by dcera Kordula měla vyrůstat po boku obou rodičů.

  Veronika telefonovala, svého manžela ignorovala.

  Není pochyb o tom, že chce pro svého nezletilého potomka to nejlepší, požadavek střídavé péče je přesto docela překvapivý. V době, kdy byli manželé a Martin Stropnický byl pracovně většinu roku v Izraeli, herečka na pravidelných intervalech setkávání otce a dcery netrvala. I když ji samozřejmě trápilo, že se nevídají tak často, jak by si asi představovala.

  Střídavá péče o Kordulu by pro diplomata byla jistě velkou čárou přes rozpočet a vzhledem k práci v Izraeli by této podmínce šlo dostát jen velmi těžko. To Žilková jistě dobře ví. Její pohnutky lze ale přinejmenším chápat.

  S diplomatickou misí svého chotě má přece jen nyní spojené hlavně bolestné životní okamžiky a rozpad manželství. Není divu, že domnělou idylku Stropnického a jeho nové lásky z českého velvyslanectví v Izraeli jim nijak zvlášť nepřeje. A když existuje způsob, jak ji zkomplikovat, pokusí se o to.

  Navenek se snaží držet hlavu vzhůru, jít dál a nenimrat se v minulosti. Podle svých slov chce hledět hlavně do budoucnosti, kterou nyní vidí docela zářně. I díky novému vztahu své dcery Agáty s Jaromírem Soukupem.

  Veroniku šokovala žádost Stropnického o rozvod, ze soudní síně po skončení soudu odešla, aniž by si vyměnila se Stropnickým jediný pohled.

  „Jsem moc ráda, že z naší rodiny, která se vlastně rozpadla, zmizela spousta členů. S dědečkem Stropnickým zmizely i jeho děti z prvního manželství a já jsem hrozně ráda, že se ta rodina zase zaplnila,“ vyjádřila se herečka pro Super.cz.

  Pro Veroniku přišel další šokující krok z manželovy strany.

  Před zahájením soudu, už přímo v soudní místnosti, jsem se dozvěděla zcela šokující informaci, která byla, že Martin Stropnický dnes ráno podal žádost o rozvod. A protože se to jmenovalo soud o střídavou péči do rozvodu, tak vlastně nebylo o čem jednat a ten soud byl odročen na listopad. Dřívější termín pan Stropnický nenašel. Ani Kordulka, ani já jsme nevěděly, že tatínek chystá žádost o rozvod. A jediné, co mě napadlo: Jak já to té holce zase řeknu? Zase ten otec nesebral odvahu ji to říct sám. Mě zaskočila přítomnost fotografů, protože jsem věděla, že jsem nikomu o tom termínu neřekla. A tak mě překvapilo to, že právě zrovna on, který má pořád pocit, že já to příliš medializuju, že zrovna on si je pozval. Já jsem se snažila ty fotografy odtamtud dostat i přes nějakou ochranku, protože jsem nechtěla, když jde o spor o nezletilé dítě, tam mít žádnou přítomnost médií,“ řekla Žilková.

  Martin Stropnický pro Showtime uvedl: „Na Kordulce mi velice záleží. Doufám, že časem zvítězí racionalita tak, aby byl naplněn zájem naší nezletilé a zároveň již téměř dospělé dcery. Jsem ale přesvědčený, že právě proto tohle téma nepatří na veřejnost.“

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:23 středa 14. prosince 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   145
  • Haha
   45
  • Super
   21
  • Sladký
   14
  • Tvl
   13
  • Cože
   7
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...