Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tohle si Žilková za rámeček rozhodně nedá: Co jí Rakušan vzkázal z České Lípy?

  V minulosti se Veronika Žilková (62) nechala mnohokrát slyšet, že jejím posláním je rozdávat lidem radost a pobavení. Nic jiného si jako umělkyně ani nepřeje. V případě Víta Rakušana (45, STAN) jí to vychází beze zbytku. Ministr vnitra, kterého osočila z toho, že do domu Agáty Hanychové (38) poslal policii, se díky ní baví opravdu královsky. Co herečce vzkázal z České Lípy?

  „O mě říkají říkají, že jsem vrchní cenzor a že já jsem tím, kdo vydává zatykače a že někam posílám policii. Já se tomu musím smát,“ řekl Vít Rakušan během diskuze v České Lípě, kam zavítal debatovat o problémech, které sužují občany Česka.

  Evidentně i na severu Čech je pálí Veronika Žilková, které se dostalo velké pocty, když ji ministr vnitra zmínil i na této své štaci. Stalo se tak poté, co ho herečka osočila z toho, že stojí za „víkendovou razií“ v domě její dcery Agáty Hanychové.

  „Naposledy tohle udělala paní Žilková, která napsala, že jsem někam poslal policii. Jí i všem ostatním, kdo si to myslí, bych chtěl vzkázat, že opravdu nevím o každém výjezdu Policie České republiky,“ ubezpečil Rakušan.

  „Pane Rakušane, takhle úkolujete policii? Není důležitější hledání opravdového nebezpečí pro občany? Proč policie nekontaktovala matku a raději vtrhla do domu a vyděsila dítě i s profi chůvou?“ hřímala během rozlícená herečka, která často dřív mluví a jedná, než přemýšlí. A tato slovní přestřelka bohužel nebyla výjimkou.

  Veronika Žilková to zase dokázala. Znovu ji řeší celý národ, včetně Víta Rakušana (STAN).

  „Podle některých jsem jako ministr vnitra neschopný, podle jiných zase všehoschopný. Čeho určitě schopný nejsem, je úkolování policie, co má, nebo naopak nemá dělat. Policie ví, jaké jsou její povinnosti. Laická veřejnost o tom má pořád zkreslené představy, jak zjišťuji i během svých Debat bez cenzury,“ napsal v reakci na její slova ministr vnitra, který před časem šokoval, když se rozhodl objet všechna vyloučená města Česka s debatní šňůrou.

  Když před pár dny vtipkoval, že v Kolíně obíhal rybník Peklo a že opravdové peklo po několika kilometrech zažil, ještě netušil, že to skutečné ho teprve čeká...

  „U vás, paní Žilková, vzhledem k tomu, že byl váš exmanžel ministrem zahraničí a obrany, bych očekával větší vhled do kompetencí představitelů vlády. V každém případě vám všem upřímně přeji co nejpoklidnější dořešení všech rodinných sporů,“ dodal ministr, který si neodpustil rýpnutí a políček za léta strávená s Martinem Stropnickým.

  Po zastávce v České Lípě je víc než jasné, že na Žilkovou jen tak nezapomene a že se mu vryla pod kůži. A třeba právě o to jí šlo...

  Fotogalerie