jít naiDNES.cz

Veronika Žilková o chateau Stropnice Matěje von Osečany: Pomáhat mu nebudu!

Když si Matěj Stropnický nebude vědět na svém panství v Osečanech na Příbramsku rady, může se prý kdykoliv obrátit na svou macechu Veroniku Žilkovou. Ta mu totiž ve velebení nově nabytého zámku ráda pomůže. Ale jen v mezích svých možností. Prý má dost vlastních dětí, které potřebují její pomoc!

Již za několik dní oslaví pětatřicáté narozeniny, ale Matěj Stropnický je, zdá se, dost nesamostatný. Vysněný zámek mu musela koupit maminka Lucie Stropnická, a přestože je zřejmé, že bude muset projít velkou rekonstrukcí, bývalý předseda Strany zelených se před několika dny pochlubil, že poprvé ve svém životě vrtal vrtačkou.

Pomocnou ruku by mu mohla poskytnout manželka jeho otce Martina Stropnického Veronika Žilková. A přestože se do renovace panství svého nevlastního syna dvakrát nehrne, přiznává, že mu klidně pomůže.

„Já mu zámek, který mu koupila jeho vlastní maminka, přeju. Naštěstí po maceše žádné peníze nechtěl,“ smála se herečka, která už prý pozvání od Matěje na návštěvu dostala.

„Určitě se tam půjdu podívat, ale pomáhat mu nebudu, protože svých dětí mám dost. Nás je tolik, že nemám čas zvládnout všechno. Mám čtyřiadevadesátiletou matku, která je nechodící a o kterou se starám. To je moje nejzávislejší miminko,“ sdělila nám Žilková.

Záhy ale změnila názor. Samozřejmě, když Matěj bude potřebovat něco natřít nebo posekat trávu, ať zavolá. Já mu ráda pomůžu. Máme dobré vztahy,“ říká Žilková, která v chystané pohádkové show Tři oříšky pro Popelku získala roli macechy.

Což je i její životní role ve skutečném světě.

„Já mám pět svých dětí, dvě v pěstounské péči, takže jsem dvěma macechou. Dokonce jsem macechou i Stropnického dětem, takže jsem macechou pěti dětem. A pěti dětí jsem matka,“ vysvětlila herečka s tím, že v reálném životě není zlou macechou. Ba naopak! „Stropnického děti mi říkají maceško, tak to není tak strašné. Moje děti říkají Stropnickému, který je otčím, macechu.“

Jakou je ale macechou? „Jsem přísnější matka než macecha. Moje děti totiž snesou mé pokyny víc než ty cizí. Na ty jsem hodnější než na vlastní,“ dodala herečka, která o sobě tvrdí, že v soukromém životě je starou Popelkou. Tak snad nezačne Matěj zneužívat její dobroty.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 čtvrtek 27. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  57
 • Super
  34
 • Haha
  26
 • Tvl
  24
 • Cože
  18
 • Sladký
  14
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat