Veronika Žilková do Izraele se Stropnickým nejede. Opravdu jen kvůli dceři?

Veronika Žilková se stěhuje za manželem Martinem Stropnickým do Izraele. | foto: koláž Expres.cz

Herečka Veronika Žilková se měla na podzim se svým manželem, velvyslancem ČR v Izraeli, stěhovat na ambasádu do Tel Avivu. Dokonce už vybírala dům, dala výpověď na konzervatoři, kde působí jako vedoucí oddělení herectví, zajistila si neplacené volno v divadle. Teď je ale vše jinak. Její dvanáctiletá dcera Kordula si postavila hlavu a odmítá Čechy opustit. Prý kvůli lásce k tanečnímu kroužku.

„Dceřin pláč byl tak velký, že jsme na to neměli s manželem srdce. Osm let totiž chodí do taneční skupiny Emotion, která je skoro jako její druhý domov. Nejdřív jsme dceru zkoušeli přemluvit, ale je to pro ni taková srdeční záležitost, že místo tatínka dala přednost tancování. Není to žádný rozmar. Mají tam moc hezké vztahy a krásnou partu,“ říká Žilková s tím, že jí vyšli vstříc.

Veronika stále doufá, že dceři začne táta chybět a nakonec se přece jen za Stropnickým přestěhují. Do té doby ho budou navštěvovat několikrát ročně. Jelikož s herečkou doma bydlí i její čtyřiadevadesátiletá maminka, Kordula vyřešila i dilema, kdo by se o ni staral.

Na druhou stranu se možná ani samotné herečce nikam nechtělo a dcera jí jen dala důvod, aby do Izraele jezdit nemusela. Už v květnu Žilková prohlásila, že ji představa stěhování do zahraničí děsí a že být manželkou vysoce postaveného muže je opravdu stresující. „Vlastně poprvé v životě musím hodně přemýšlet o tom, jak formulovat slova. Nebo mám hroznou starost, co si vezmu na sebe,“ dodala. 

Zajímavé také je, že herečka poctivě celou dobu zkouší svou roli macechy v připravované pohádkové show Tři oříšky pro Popelku, která má premiéru v polovině října, tedy v době jejího původně plánovaného stěhování.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:22 4. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  16
 • Trapas
  16
 • Super
  11
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat