jít naiDNES.cz

Rozčílená Zelníčková o trestu za brutální útok půllitrem: „Jen 8 let? Každý si tu dělá, co chce!“

Agresivní útok na zpěvačku Zelníčkovou otřásl Českem. Fanoušci jsou v šoku a čekají na jméno násilníka. | foto: Facebook

Útočník, který v létě brutálně napadl a ohrozil na životě herečku a zpěvačku Veroniku Zelníčkovou, dostal u soudu 8 let ve vězení. Půvabná zpěvačka je s rozsudkem nespokojená. „V téhle zemi si může každý dělat, co chce,“ durdí se.

Před více než půl rokem ji udeřil půllitrem do hlavy, mlátil flaškami od piva a škrtil. Včera padl rozsudek Krajského soudu v Praze. Pachatel dostal 8 let za mřížemi. Co na to napadená zpěvačka Veronika Zelníčková, které se podařilo uniknout smrti o vlásek jen díky její vlastní prozřetelnosti a šťastné náhodě?

„Dostal 8 let díky polehčujícím okolnostem. Že prý nebyl nikdy trestaný, má cukrovku a přiznal se. Ale že utekl a udělal podvody, už nikoho nezajímá,“ uvedla na konto rozhodnutí Veronika, která se potýká s psychickými následky útoku dodnes.

Maximální sazba hrozila pachateli Waldemarovi Malíkovi až 18 let za pokus o vraždu. Rozhodnutí o osmi letech za katrem však nemusí být definitivní. Vzhledem k nespokojenosti účastníků bude o celé věci znovu rozhodovat odvolací soud.

Veronika Zelníčková už je z nemocnice doma. Fyzicky se cítí lépe.

Veronika se s psychickými problémy potýká dodnes.

„Nesouhlasím s tím! Může být propuštěn za dobré chování už za 6 let. Mám pocit, že v téhle zemi si může dělat každý, co chce. Doufám, že se ještě podaří trest navýšit. Ale to se dozvím až za několik týdnů, ne-li měsíců!“ uzavřela Veronika, která momentálně vyčkává, na rozhodnutí vrchního soudu, který ve věci bude rozhodovat v druhém stupni. Veroniku v brzké době čeká velké turné s kapelou Arakain, kterým - jak sama doufá - zažene špatné vzpomínky.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:10 22. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  17
 • Haha
  13
 • Super
  10
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
Komentáře