Pachatel útoku na Zelníčkovou před soudem: „Chytil jsem ji pod krkem, aby neřvala“

Konečně je z nemocnice doma. Veronika Zelníčková poslala vzkaz fanouškům. | foto: Facebook/tv Nova

Více než půl roku po incidentu konečně probíhá soud s agresorem, který v létě napadl zpěvačku a herečku z Ordinace Veroniku Zelníčkovou. Během výpovědi detailně popisuje, jak chytil půvabnou brunetku pod krkem a škrtil ji, aby se uklidnila. Z jeho výpovědi lze vyčíst značnou labilitu. Snažil se Veronice zalíbit, aby se setkával s celebritami.

Loni v létě šokovalo českou veřejnost brutální napadení české herečky a zpěvačky Veroniky Zelníčkové, kterou praštil po hlavě půllitrem útočník z jejího blízkého okolí. Ten ji následně škrtil a mlátil láhvemi od piva.

Dívce se podařilo s velkým štěstím vyváznout, dlouhou dobu se však léčila, a to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Podle informací serveru Novinky.cz již probíhá soudní řízení s útočníkem Waldemarem Malíkem, který u soudu vypověděl, co se vlastně stalo.

Motiv neuvádí. Své jednání svádí na cukrovku: „Vzhledem k tomu, že jsem ten den večer byl hospitalizovaný na Bulovce, mohlo dojít ke zkratovitému jednání v důsledku hypoglykemického záchvatu,“ uvedl u soudu obžalovaný, který si prvotní útok údajně nepamatuje.

Veronika Zelníčková poprvé promluvila o násilném útoku.

Veronika má se svou psychikou problémy dodnes.

„Když jsme odcházeli, tak si pamatuju akorát, že jsem měl v ruce půllitr a Veronika padá na zem, samotný úder si nepamatuju. Otočila se směrem ke mně a začala do mě kopat. Asi se bála, taky nevěděla, co se děje. Přiklekl jsem, chtěl jsem jí chytit pusu a nohy, protože řvala. Já ji chtěl jen chytit za ústa, aby přestala, abych mohl přemýšlet, co se stalo, a nějak to s ní řešit. Jak jsem ji chytil pod krkem, tak už byla klidnější a neřvala.“

Muž, který zřídil Veroniku, se několik hodin skrýval.

Muž, který zřídil Veroniku, se několik hodin skrýval ve křoví.

Napadená Zelníčková je však toho názoru, že ho k útoku vedla finanční tíseň. Boj o život vyhrála jen díky pohotovému kousnutí do prstu. To útočníkovo běsnění na chvíli zastavilo a Veronika tak měla prostor k úniku.

Dvojice se kamarádila už nějakou dobu před útokem. Waldemar si měl dokonce vymýšlet rakovinu a jiné věci, aby se v blízkosti kapely Anakreon a Zelníčkové udržel.

David Gránský a Veronika Zelníčková s ředitelkou Nadačního fondu Krtek.

Zelníčková se zná s mnoha celebritami. Právě to k ní útočníka táhlo.

„Přes Veroniku jsem se dostal k zajímavým osobnostem, k hercům, co s ní vystupovali v divadle. Ten prostor kolem ní a ty celebrity byly zajímavé pro mě a chtěl jsem se v tom udržet a být zajímavý.“

Obžalovanému hrozí až 18 let za mřížemi, Veronice to však psychickou pohodu a klid na duši nevrátí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:07 21. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  10
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Trapas
  8
 • Super
  7
 • Tvl
  7
Komentáře