jít naiDNES.cz

Kopřivová a „ta parta“ na festivalu Coachella: Co to je a kolik je to může stát?

Trojice Veronika Kopřivová, Zuzana Jandová a Olga Lounová dobývá kultovní kalifornský festival Coachella, na kterém vystupují nejpřednější světoví hudebníci. Nadšené dámy se na událost patřičně vymódily a o zážitek se podělily na sociálních sítích. „Nemá to konkurenci!“ vzkazuje Kopřivová na adresu festivalu, kam nejlevnější lístek stojí deset tisíc korun.

V rámci výletu do Kalifornie nesměly slavné Češky Kopřivová, Lounová a Jandová vynechat Coachellu. Jeden z nejslavnějších a největších festivalů na světě.

„Lidi, musím vám říct, že Coachella je prostě nejvíc cool festival ever, který jsem kdy navštívila, a to si myslím, že už jsem na pár festivalech byla. Ale tohle nemá konkurenci. Úplně nádherné, čisté místo, nádhera, wow,“ vychvaluje akci rozjařená Jágrova přítelkyně na Instagramu.

České slavné krásky na sobě tedy rozhodně nešetří, neboť jak je Coachella bezesporu výjimečná akce, tak i její cena je vskutku bezkonkurenční. 

Zuzana Jandová s Veronikou Kopřivovou na Coachelle.

Zuzana Jandová s Veronikou Kopřivovou na festivalu Coachella

Nejlevnější lístek vyjde totiž na deset tisíc korun, vyšplhat se to může až na tisíce dolarů, tedy na více než dvojnásobek základní ceny.

Několikatýdenní výlet, na nějž se Kopřivová s Jandovou a Lounovou vydaly, je se vším všudy záležitostí, která vyjde na sto tisíc na osobu. Pokud tedy cestu nehradí někdo jiný, holky se musely pořádně plácnout přes kapsu.

Holky na tahu! Nejlevnější vstupné na Coachellu vyjde na deset tisíc korun.

Holky na tahu! Nejlevnější vstupné na Coachellu vyjde na deset tisíc korun.

Je pochopitelné, že Coachella asi nesnese srovnání s typickými českými festivaly. Už jenom proto, že pojme stovky tisíc návštěvníků, tedy zhruba desetkrát víc než průměrný festival v Česku.

Kde zakoupit lístky?

Stejně jako na každý jiný festival i na Coachellu si pořídíte vstupenky buď přímo na webových stránkách festivalu, nebo s přirážkou u jiných prodejců. Ale pozor, pokud chcete na Coachellu, musíte být opravdu značně pohotoví. Lístky většinou zmizí do pár hodin.

Na stránkách Coachelly se musíte registrovat a pak už jen stačí koupit lístek. Nejlevnější vstupné na jeden víkend (pátek–neděle) vyjde na deset tisíc korun. Za dopravu pak připlatíte další dva tisíce a VIP vstupenka, která umožňuje vstupy do VIP zón, VIP parkování atd., je za třiadvacet tisíc korun.

Jak se na festival dostat a kde se tam ubytovat?

Jakmile jste v Kalifornii, na místo konání festivalu se můžete dopravit pronajatým autem. Jak ale varují organizátoři, festivalu se běžně účastní kolem 100 tisíc návštěvníků, takže parkování a doprava budou pravděpodobně pekelné. Lepší variantou, již nabízí pořadatelé, je koupit si lístek na Coachellu i s dopravou. Takový lístek vyjde zhruba na dvanáct tisíc korun.

Kdo jede na festival Coachella, může kempovat v rámci festivalu, což není kupodivu nejlevnější varianta. Pokud máte „hluboko“ do kapsy (nikdo, kdo jede na Coachellu většinou nemá vyloženě hluboko do kapsy), je lepší kempovat mimo areál. Jinak je v okolí celá řada hotelů nebo Airbnb ubytování. Ceny za hotel a Airbnb vás ale zruinují.

Kdo tam jezdí a proč je to tak jedinečné

Legendární Coachella se už dvacátým rokem každoročně koná v Kalifornii během dvou dubnových víkendů (pátek–neděle) následujících po sobě. To, co návštěvníky na Coachellu láká, je line-up složený z předních umělců hudební scény. Letos byla tahákem například Ariana Grande, Kid Cudi, Billie Eilish nebo Childish Gambino.

Na festival jezdí největší světové filmové, hudební či modelingové hvězdy. V minulosti Coachellu navštívili Justin Bieber, Leonardo DiCaprio, Kendall Jenner, Cindy Crawford či Paris Hilton.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 středa 14. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  165
 • Super
  34
 • Tvl
  30
 • Haha
  27
 • Cože
  24
 • Sladký
  23
Komentáře

Mohlo by vás zajímat