Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná, jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik měří i její nová bronzová socha, která byla v úterý v Husově sadu v centru Ostravy slavnostně odhalena. Její tvůrce David Moješčík chtěl zachytit esenci jedinečné zpěvačky, její nadčasovou podobu. Socha se bohužel lidem moc nelíbí, zpěvaččin syn Adam Pavlík dílo dokonce ostře kritizuje!

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem se dočkala vlastní sochy v Ostravě, s níž bývala spojována. Na úterní slavnostní odhalení v Husově sadu se přišla podívat více než stovka lidí. Jaké jsou reakce? Lidé sochu kritizují, syn Věry Špinarové Adam Pavlík je v šoku.

Volal mi pan sochař, že potřebuje přesné datum narození, tak jsem se ptal proč, zda začíná sochařit? On mi ale sdělil, že socha už je hotová, a přitom já ji neviděl. Byl jsem se na ni podívat a zjistil jsem, že je ta socha příšerná a vůbec neodpovídá tomu, jak mamka vypadala. Není tam ani póza, ani vlasy. Prostě nic,“ komentoval dílo Pavlík v TopStaru.

Já si za tím stojím, je to věc, která má působit nadčasově. Není to konkrétní Věra Špinarová ve věku před smrtí, není to ani jako mladinká Věra, prostě něco mezi tím,“ uvedl na svou obhajobu sochař Moješčík pro TopStar.

Ten chtěl původně vytesat podobu z mladších let Věry Špinarové, což mu ale zadavatelé, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, nepovolili.

Já jsem hrozně zklamaný, hrozně zklamaný. Myslím si, že sem mamka patří a tu sochu si zaslouží, ale v naprosto jiné podobě,“ sdělil zdrcený syn loni zesnulé zpěvačky.

Adam Pavlík není zdaleka jediný, komu se dílo, které stálo 600 tisíc korun, nezamlouvá. 

„Myslím si, že se to skutečnosti moc nepodobá,“ říká jedna z dam, jež se odhalení sochy účastnila. „Málem jsem ji nepoznal, ale co se dá dělat?“ zní slova muže, který se na bronzovou sochu Věry Špinarové přišel podívat. „Zasloužila si něco lepšího!“ míní další přihlížející.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:02 čtvrtek 14. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  144
 • Super
  28
 • Haha
  27
 • Tvl
  24
 • Cože
  23
 • Sladký
  17
Komentáře

Mohlo by vás zajímat