Velký návrat romské královny: Věra Bílá bude koncertovat s Bendigem ze SuperStar

Věra Bílá chystá velký návrat. Zpátky na vrchol jí má pomoct jiný romský zpěvák Honza Bendig! | foto: koláž Expresu

Romská královna se znovu pokusí o velký návrat! Zpěvačka Věra Bílá, která svým hlasem dobyla i Ameriku, ale poslední dobou žije na ubytovně a prakticky už nezpívá, se znovu objeví na pódiu. Čeká ji nejen obyčejný koncert, ale rovnou celé turné! Odehraje ho s jiným věhlasným romským zpěvákem a bývalým účastníkem SuperStar Janem Bendigem a spolupráci si nemůže vynachválit. „Poctivě se připravuji a chci lidem dokázat, že jsem opravdu definitivně zpátky,“ říká Bílá.

Talentem uhranula Evropu i Ameriku, se skupinou Kale mohla klidně vydělat královské peníze. Místo luxusní vily teď ale romská královna Věra Bílá (64) žije na ubytovně a prakticky už nezpívá. Přispěl k tomu divoký styl života i rány v podobě smrti manžela a adoptivního syna.

Samotná zpěvačka si ale nechce připustit, že by právě takto měl její život už navždy vypadat. A tak se znovu pokusí zvednout ze dna a nakopnout svou nikoliv upadající, ale už dávnou spadlou kariéru. Spolupracovat bude v hodně zajímavém tandemu, společně s další ikonou romské hudby Janem Bendigem.

Oba už spolu nedávno natočili klip nazvaný Mek som adaj, což v překladu znamená Ještě jsem tady. Právě na tento duet teď naváže dokonce i turné, v rámci něhož vystoupí Věra Bílá s Bendigem prozatím na sedmi místech republiky. První koncert proběhne 15. března v Sokolově.

Věra Bílá

Věra Bílá je asi nejslavnější romskou zpěvačkou.

„Moc se těším na nadcházející turné. Nemůžu se dočkat fanoušků. A jsem moc vděčná za tuhle šanci. Spousta lidí mi už nechtěla dát šanci a úplně mě odepsala. Ale právě Honza Bendig a Milan Kroka mi podali pomocnou ruku a jsem jim za to vděčná. Poctivě se připravuji a chci lidem dokázat, že jsem opravdu definitivně zpátky,“ řekla Super.cz Věra Bílá o svém velkém comebacku.

Spolupráci s Bendigem si nemůže vynachválit, ostatně už dříve se nechala slyšet, že ho bere jako vlastního syna. A že je jejich nadšení oboustranné, dokazují i slova účastníka populární pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar z roku 2010. 

Bendig, pro kterého je prý velkou ctí s Věrou Bílou pracovat, je rozhodně přesvědčen o tom, že si romská královna druhou šanci zaslouží.

Jan Bendig je určitě velkou posilou odborné poroty.

Věře Bílé má k návratu na vrchol pomoct Jan Bendig.

„Člověk může spadnout v životě na dno. To je i případ Věry. Ale taky by měl dostat druhou šanci se z něj zvednout. A proto jsem do této spolupráce šel a jsem rád, že mi Věra dokazuje, že se opravdu chce vrátit na hudební pódia a poctivě na tom maká,“ říká.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat