„Na ubytovně chci zemřít, slíbila jsem to muži,“ říká romská královna Věra Bílá

Věra Bílá poprvé představila romskou lidovou píseň O poštaris avel ve filmu Růžové sny, tím vstoupila na hudební trh. | foto: MAFRA

Mohla být hudební hvězdou klidně i mezinárodních rozměrů, místo toho si Věra Bílá sáhla na dno. Hrála na automatech, přišla o své nejbližší a odvrátili se od ní i poslední přátelé. Teď se romská královna pokusí o velký comeback, především proto, aby mohla zpívat pro lidi. O peníze jí prý nejde a život na ubytovně v Rokycanech by neměnila. „Jsem tu spokojená. Zemřel tu můj manžel a já tu chci zemřít taky,“ říká.

Měla nakročeno k tomu, aby se z ní stala celebrita, o niž se každý bude přetahovat. Mohla vydělat miliony a teď už si v poklidu užívat někde v luxusní vilce. Místo toho Věra Bílá žije na ubytovně v Rokycanech a chystá se na zřejmě poslední šanci nakopnout pěveckou kariéru.

Romskou královnu čeká série koncertů se zpěvákem Janem Bendigem ze SuperStar, se kterým už natočila klip. Slibuje si především to, že bude zase moct zpívat pro lidi, protože si jinak příliš společnosti neužije. Blízcí se od ní po pádu na dno odvrátili a nepomohl ani dokument Poslední naděje Věry Bílé, po němž doufala, že si na ni staří přátelé vzpomenou.

„Neozval se mi z mých přátel prakticky nikdo. Myslela jsem si, že na mě všichni zapomněli a už nikoho nezajímám,“ posteskla si Bílá v rozhovoru pro server Super.cz.

Věra Bílá poprvé představila romskou lidovou píseň O poštaris avel ve filmu...

Věra Bílá poprvé představila romskou lidovou píseň O poštaris avel ve filmu Růžové sny.

Velkou oporou jí tak je hlavně talentovaný zpěvák Jan Bendig, který se pokusí Věře Bílé pomoct s restartem její dávno upadlé kariéry. Zesnulého syna prý nezvládne úplně nahradit nikdo, díky spolupráci s Bendigem prý však konečně cítí, že má v někom oporu.

„V jeho společnosti se cítím, jako bych svého syna měla opět po svém boku. Když potřebuju, tak mě Honza obejme, chytne za ruku a utěší mě. Je mi za mým synem a manželem opravdu moc smutno. Každý večer pláču,“ popisuje Bílá.

Byť se jako největší důkaz o jejím pádu na samotné dno může zdát skutečnost, že romská královna aktuálně žije na rokycanské ubytovně, měnit by už nechtěla. Ani v případě, že by si návratem na pódia dokázala na lepší živobytí vydělat.

„Už se odtud stěhovat nechci. Jsem tu spokojená. Mám tu kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi a starají se o mě. Zemřel tu můj manžel a já tu chci zemřít taky. (…) Na ubytovně je mi dobře, i když smutno. Když mi chybí kontakt s lidmi, tak si sednu do chodby a poslouchám ten ruch kolem a takhle aspoň nejsem na chvíli sama,“ popisuje Věra Bílá.

Věra Bílá má kvůli zdravotním problémům velké problémy s chůzí a jistí se...

Věra Bílá má kvůli zdravotním problémům velké problémy s chůzí a jistí se invalidním vozíkem, ze kterého vstává jen v nejnutnějších případech.

Jedinou věcí, která by ji mohla při návratu limitovat, jsou problémy s chůzí. Ty ale zpěvačka jako velkou překážku nevidí.

„Nebudu popírat, že už nejsem mladice. Ale cítím se zdravotně v pořádku a připravená vrátit se na hudební pódia. Strašně moc chci koncertovat, i když mi už tak neslouží nohy. To je asi jediná věc, která mě nyní hodně trápí,“ říká.

Komentáře