Fanta, řízek, palačinka a pak úprk na WC: Věra Bílá kašle na silnou cukrovku

Věře Bílé na projekci dokumentu o ní samé dost vyhládlo. V rychlém sledu spořádala řízek, palačinku i několik skleniček limonády, proti čemuž se její tělo později vzbouřilo. | foto: Koláž Expres.cz

Když je hlad a kolem vás jsou rautové stoly plné dobrot, jde zdraví a dietní doporučení stranou. Zpěvačka Věra Bílá (64) sice trpí množstvím zdravotním vážných neduhů, na rady lékařů ale kašle. Když má chuť na limonádu, dá si ji. Stejně jako řízek s bramborem a pak dezert v podobě sladké palačinky. I za cenu toho, že pak zažije středověk.

Na přelomu tisíciletí byla nejznámější zpěvačkou z Česka ve světě. Vyprodala pařížskou Olympii. V Bílém domě zpívala americkému prezidentovi Billu Clintonovi. Společně s rokycanskou kapelou Kale získala ve Francii za album Rom Pop ocenění za nejlepší desku roku v kategorii world music. I přes fenomenální úspěchy Věra Bílá stála na pódiu naposledy před deseti lety.

I o tom vypráví dokument Poslední naděje Věry Bílé, který měl projekci v pražském kině Mat. V doprovodu synovce a přátel tam dorazila i hlavní protagonistka snímku. 

„Nestěžuju si, akorát jsem pořád sama, bez manžela, bez syna. Nikdo za mnou nechodí,“ řekla v rozhovoru pro Blesk.cz slavná zpěvačka, které se nápad s dokumentem velmi zamlouval, a proto na něj kývla.

Po cestě ze západu Čech jí dost vyhládlo, navíc byla zrovna doba oběda, a tak si Bílá, která kvůli problémům s chůzí spoléhá na invalidní vozík, poručila řízek s bramborem. K němu popíjela pomerančovou limonádu. Tu by jí lékaři asi úplně nedoporučili, stejně jako palačinku, kterou si dala jako sladkou tečku.

Poté, co zpěvačka uspokojila své chutě, se tělo vzbouřilo. Se silnou cukrovkou není radno si zahrávat, nehledě na to, že ani cigarety a nedostatek pohybu zrovna nepatří do „zdravé pětky“, kterou by měl každý z nás dodržovat.

Nedlouho po opulentní hostině proto Věra Bílá poprosila kamarádku, zvedla se z vozíku a vydala se na toaletu. Zpět se vrátila s citelnou úlevou, nabízené dobroty už raději nechala bez povšimnutí, vidina dlouhé cesty jí byla přece jen velkým varováním. A tak se dietním doporučením podruhé už raději nezpronevěřila.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:11 30. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  31
 • Trapas
  29
 • Super
  19
 • Cože
  12
 • Sladký
  11
 • Tvl
  10
Komentáře