Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Královna rom-popu Věra Bílá prohrála boj o život jen tři dny před začátkem turné

  Věra Bílá chystala velký návrat na hudební scénu. | foto: MAFRA

  Slavná romská zpěvačka Věra Bílá (†64) zemřela. Královna rom-popu byla podle informací deníku Blesk včera večer převezena do Fakultní nemocnice Plzeň. Došlo u ní k náhlému zhoršení zdravotního stavu. Smutnou zprávu potvrdil její synovec.

  Věra Bílá, rozená Věra Giňová, měla dlouhé roky těžkou cukrovku a také ji trápilo slabé srdce. I přes to všechno ale zpěvačka nezměnila svůj životní styl. Kouřila, pila sladké limonády a nedodržovala nařízené diety...

  Podle posledních zpráv byl zdravotní stav romské zpěvačky již během převozu velmi vážný.

  „Pacientku jsme v pondělí v jedenáct hodin večer převáželi v akutním stavu na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ řekla pro eXtra.cz mluvčí rokycanských záchranářů Mária Svobodová. 

  Osobnosti nejen z hudebního světa na smrt výjimečně talentované zpěvačky reagují. „Dnes zemřela Věra Bílá. Čest její památce. To je mi teda fakticky moc líto,“ píše hudebnice Erika Fečová. 

  Na zpěvačku vzpomněl také Jan Bendig, který ještě před týdnem dával na Facebook upoutávku na koncert, na němž měla romská královna zpívat. Turné mělo začít již tento pátek. 

  „Mé srdce pláče. Nenalézám správná slova. Dnes zemřela vždy úžasná Věra Bílá. Legenda, kterou jsem odmalička obdivoval a miloval a se kterou jsem v posledních dnech měl štěstí spolupracovat a poznat ji tak blíže. Ukázala mi, že i přes svá trápení má velké srdíčko, smysl pro humor a stále plno elánu. Nemůžu tomu stále uvěřit. Odešla velká osobnost s ještě větším srdcem a nezapomenutelným hlasem. Pro romskou hudbu a nás Romy toho udělala opravdu hodně. Prosím, pokud můžete, tak dnes Věře věnujte tichou vzpomínku. Budete mi moc chybět. Bylo mi velkou ctí být ve vaší krásné společnosti,“ napsal na sociální sítě Jan Bendig. 

  „Nemáme zatím hlavu na to, jak to budeme řešit, teď jsem se vrátil z Dubaje a čekala mě takováto zpráva,“ sdělil Expresu Lukáš Rejmon, manažer Jana Bendiga, který turné chystal.

  Věra Bílá zemřela v úterý 12. března 2019 na infarkt. Osud k ní ale přívětivý nebyl, pochovala manžela (†59) i svého adoptivního syna Františka (†33).

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:00 středa 10. července 2019. Anketa je uzavřena.

  Vybrali jsme pro vás

  O peníze přijdou tak či tak. Jaká past se chystá na důchodce spořící v penzijku

  Premium Novinky v penzijním spoření jsou v legislativním běhu. Stát chce zvýšit příspěvky a přimět lidi, aby na penzi spořili...

  Životabudič pro desetitisíce pacientů: infuze železa do žíly. Málo se o něm ví

  Premium Nemohou dýchat, jsou unavení, otékají jim nohy, trpí arytmií, nadváhou, někdy i zmateností či depresí. Někteří netuší,...

  Divoká, velká jízda, říká sestra o životě skokanky a pornoherečky Absolonové

  Premium Disciplinovaná sportovkyně, soustředěná na výkony v bazénu a zlaté medaile, ale též holka, která si užívá život bez...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

  jít naiDNES.cz