Ulice, Devadesátky, Guru: Vasil Fridrich nelení, a tak se mu na obrazovce i v divadle zelení

12. února
Hvězda herce Vasila Fridricha stoupá. Tedy alespoň pro televizního diváka, v divadle je to už ostřílený bard a exceluje v Činoherním klubu. Teď se konečně jeho nebývalý talent dostal i na televizní obrazovky, a dokonce ho můžete vidět ve třech seriálech současně. A to je jen začátek.

Kamkoliv teď přepnete, je velká pravděpodobnost, že tam uvidíte i charismatického herce Vasila Fridricha. Do povědomí diváků se dostal jako egocentrický manžel Lindy Rybové v seriálu Ulice, kde hraje nevěrného muže, který chce ovládat nejen manželku, ale i celou jejich rodinu.

Sám přiznal pro Expres, že se jeho postava bude ještě zhoršovat. Jestli ho teď nemají fanoušci nekonečného seriálu moc rádi, s vývojem jeho role se to rozhodně nezlepší.

Herec exceluje v seriálu Devadesátky jako šéf mordparty.

„Zlepšovat se to moc nebude. Že by konečně prozřel a stal se z něj anděl seriálu, to se bohužel nestane. Dejme mu ještě čas,“ řekl Vasil.

Vasil hraje v Ulici manžela Lindy Rybové.

Oproti tomu v diváckém fenoménu Devadesátky hraje klaďase, šéfa mordparty, která odhalí orlické vrahy. Tam se jeho herecký talent ještě více projevil, protože ukázal, že není jen komerční typ z Ulice, ale dokáže zahrát i pořádně dramatickou postavu.

Nezklamal ani v minisérii Guru, kde představoval roli táty oběti, která byla znásilněná vůdcem sekty. Tato postava pro něj byla asi nejvíce emočně náročná, byť neměla tolik prostoru.

V minisérii Guru hraje tatínka jedné z obětí.

„Je strašné se vcítit do role táty, který nejdříve netuší, čím si jeho dcera prošla, neví, jak to fungovalo. Já být na jeho místě, tak toho guru snad zastřelím,“ řekl Expresu na premiéře úspěšné minisérie.

Teď je otázkou, kde se tento sympaťák objeví? Jestli si chcete na jeho hereckém talentu opravdu „pochutnat“, rozhodně zajděte do Činoherního klubu, kde hraje třeba v komedii Linda Vista, u které se budete smát i brečet zároveň. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:37 neděle 12. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • 12
  • 4
  • 2
  • 1
  • 1
  • 1
Komentáře