Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Mají influenceři držet během války pusu, nebo dále propagovat život v luxusu? Odborníci mají jasno

  Jak by se měli influenceři chovat během války na sítích? | foto: Instagram

  Je to morální dilema. Influenceři, kteří byli doposud zvyklí vystavovat svůj záviděníhodný život na odiv, chlubit se luxusem a doporučovat desítky zbytečných produktů, mají i velkou fanouškovskou základnu, jež samozřejmě čeká na jejich názor a na to, jak se zachovají, když za humny zuří válka. A najednou to vypadá, že nikdo neví, jak se zachovat. Internetové celebrity stojí před otázkou, zda dál sdílet vtipná videa a reklamy, nebo pozastavit svou činnost na sítích úplně.

  Ať udělají influenceři, co udělají, dostanou za to pořádnou čočku. Na to, jak se chovat za války, je nikdo nepřipravoval. Na sociálních sítích panuje zmatek, a zatímco jedni pozastavují svoji činnost na sítích, druzí dělají reklamy na luxusní zboží a do pusy si přitom berou válku. 

  Na Zuzanu Plačkovou se sesypala velká dávka kritiky za to, že i přes alarmující situaci na Ukrajině propaguje svoje kolageny a produkty, jako by se nic nedělo. Jenže co by měla dělat? Plačková oponovala tím, že Instagram je jejím povoláním a má pod sebou 150 lidí, kteří na konci měsíce budou čekat výplatu. Reklamy ostatním značkám prý pozastavila a sdílí tak jen produkty vlastní značky.

  Na Instagramu Nikol Štíbrové, která aktuálně hojně informuje o situaci na Ukrajině a vyzývá lidi k tomu, aby posílali peníze Člověku v tísni, se začaly zase hromadit komentáře opačného ražení. Konkrétně od lidí, kteří prý mají hrůz války dost v televizi a na sítě si přišli odpočinout. Chybí jim tak její vtípky. Tito lidé zřejmě od influencerů očekávají, že je za každou cenu zabaví a odvedou jejich myšlenky od věcí, které se dějí za hranicemi.

  A tak se nad sociálními sítěmi vznáší dilema. Sdílet informace o Ukrajině, rozptylovat lidi, jet spolupráce, anebo utlumit svoji činnost na Instagramu úplně?

  Milan Peroutka

  Tyto pocity trefně shrnul herec Milan Peroutka.

  „Ano, jsem rozpolcený. Tohle je pozvánka na dnešní televizní pořad, zatímco nevěřícně přihlížím vývoji na Ukrajině. Tenhle týden se přihodil tak, že hraji třikrát komedii, natáčím show, ve které se kluci převlékají za holky, a zrovna se chystám na moderování plesu. Možná je to dobrý ventil, ale taky leckdy sebezapření a výzva. Příčí se mi teď jakýkoli chacha content, ale na druhou stranu se sám sebe ptám, jak bych se měl zachovat,“ přiznal.

  Odpověď jednoduchá není, odborníci mají ale jasno. Někomu pomůže pocit, že dělá něco pro to, aby Ukrajině pomohl či jí vyjádřil podporu, psychice jiných pomůže na válku nemyslet.

  „Všichni jsme ve stejné situaci, jen u nás spouští různé emocionální reakce. Neexistuje jednotná, správná reakce. Neposuzujte se a nenuťte se dívat se na věci, které jsou pro vás ohrožující, jen proto, abyste neměli pocit, že jinak byste byli špatní,“ říká psycholožka a psychoterapeutka Michaela Kalužný Kříčková.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:10 středa 29. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   22
  • Super
   9
  • Sladký
   6
  • Cože
   5
  • Haha
   4
  • Tvl
   4
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...