Těsně před Valentýnem to na sítích vře. Influenceři slibují otěhotnění, pevnou pochvu a pružnou pleť

10. února
Bylo jasné, že se před Valentýnem roztrhne pytel s lákadly od influencerek, někdy neškodnými, často už ale na hraně, potvrdila nám autorka instagramového profilu Lovci Klamu. Ta se dlouhodobě zabývá nekalými praktikami influencerů na sítích a upozorňuje na ně. Spojili jsme se s ní, aby nám pomohla okomentovat některé z bizarních valentýnských překvapení, jež si pro nás naše celebrity na Instagramu ve formě reklam připravily. Slevové kódy máme na všechno, nebojte se!

Ornella Koktová

Hledáte nějakou valentýnskou inspiraci na dárek pro svého muže? Třeba pomůže čaj, díky němuž vás přivede do jiného stavu vcukuletu.

„Jak otěhotnět? Jak dlouho to bude trvat? Kolik si toho s mužem protrpíme? Může mi něco pomoci? Už jsou to téměř tři roky, co jsem sdílela svůj příběh s otěhotněním se Svenem. Příběh, který mě stál nějaké ty nervy po dobu sedmi měsíců, když se tenkrát pořád nic nedělo… Začala jsem pátrat a narazila jsem na web Otěhotnět.cz. Zcela anonymně jsem si tehdy objednala balíček s doplňky stravy a čaji, které měly pomoci. Můj favorit je čaj Ludmily Mojžíšové pro ženy a kotvičník pro muže. A jelikož jsem celou situaci zažila na vlastní kůži, sestavila jsem takový balíček pro někoho z vás, komu by mohl při cestě za svým mimi pomoci. Nám pomohl tak, že do měsíce a půl bylo hotovo,“ pochlubila se svým valentýnským dárkem pro fanynky Ornella Koktová. 

Nejsou ale takovéto sliby už na kraji etiky?

Ideální valentýnský dárek? Otěhotnění...

„Slibovat, že po čaji z kotvičníku otěhotníte, jako to naznačuje Ornella Koktová, je přesně ten typ nabídky, kdy by se každému měla rozsvítit kontrolka. Samozřejmě někdy zafunguje placebo, víra tvá tě uzdraví, čaj z kotvičníku je jistě zdravý. Ale všichni bychom měli přemýšlet nad motivací influencerek, než sáhneme hluboko do peněženky,“ okomentovala pro Expres autorka instagramového profilu Lovci Klamu, která už dlouhodobě poukazuje na neetické jednání influencerů na sítích.

Zuzana Plačková

Zuzana Plačková toho na sítě vykopla před Valentýnem spoustu, zmínit můžeme její legínovou soupravu se srdíčky, na které se podílela i Jasmina Alagič, nebo už její tradiční kolagen ve speciálním zamilovaném balení.

Valentýnský kolagen

„Kolagen, slavný kolagen, to je teď nová chlorella a ječmen. Vždy se objeví módní trend, který všichni zběsile následují. Účinky práškového kolagenu nebyly nijak prokázány, přesto jej nabízejí snad všechny influencerky a ženy toužící po pleti bez vrásek nakupují jako zběsilé. Někdy ale mírného zlepšení docílí jen tím, že začnou pít mnohem více vody, ve které prášek rozpouští, a tím pleť přirozeně hydratují,“ míní autorka profilu Lovci Klamu. Podle ní jde o obyčejné tahání peněz ze zákazníků.

Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková si letos dala od posilování pánevního dna pohov, její miláček od ní dostane tentokrát jen holicí strojek, který pro něj získala v rámci spolupráce.

Vzpomeňme ale na doby, kdy herečka s nadšením propagovala nejrůznější pomůcky na posílení pánevního dna.

Aneta Krejčíková

„Zvláštní opatrnost doporučujeme při objednávání erotických pomůcek pro valentýnské laškování na doporučení influencerek. Jóni vejce je módní trend, přestože před ním lékaři ostře varují. Právě Aneta Krejčíková je jedna z těch, která jóni vejce nabízela a chválila, samozřejmě jako součást spolupráce. Lékařka MUDr. Daniela Lilling varuje, že Aneta doporučovala některé naprosto nevhodné Kegelovy cviky, které jsou dávno překonané a vysloveně nezdravé, jako například přerušované močení. Americký gynekolog Kegel udělal pro osvětu pánevního dna obrovský kus práce, ale věda a vývoj jdou přece jen kupředu,“ dodává k tomuto doporučení autorka profilu Lovci Klamu.

Nela Slováková

To Nela Slováková se nikoho léčit nevydala, na Valentýna se rozhodla svléknout a vyfotit se s lahvinkou šampusu v ruce. 

„Je libo šampaňské se slevou?“ zahlásila laškovně s tím, že má pro svoje fanoušky slevu a nějaký ten kód.

Ještě před pár dny navíc lákala, že se chtiví fanoušci a fanynky mohou přijít nafotit do stejného ateliéru, v němž fotila svoje dráždivé valentýské snímky v prádle. 

Nela zkombinovala zkrátka dva nejsilnější taháky lidstva, erotiku a alkohol, do jednoho postu a doufala, že to vyjde.

Je libo víno se slevou a ještě k tomu nahou fotku?

„Influencerky nás pouští do svého soukromí a jejich fanoušci pak někdy propadnou pocitu, že jsou to jejich kamarádky, které to s nimi myslí dobře a doporučují jim jen to, co jim prospívá. Vždy bychom měli myslet na to, že influencerka není ani naše kamarádka, ani odbornice. A koneckonců ani kamarádce bychom neměli věřit každé doporučení. Vždy bychom si měli informaci ověřit a pátrat po zdroji a motivaci dříve, než sáhneme do peněženky a koupíme něco, co nám v lepším případě nijak nepomůže, v horším i může ublížit,“ uzavírá autorka profilu Lovci Klamu.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:26 pátek 10. června 2022. Anketa je uzavřena.

  • 26
  • 12
  • 4
  • 4
  • 3
  • 3
Komentáře