jít naiDNES.cz

Zemřel známý režisér Václav Vorlíček (†88)! Před smrtí už nemohl pro nemoc chodit

Stvořitel legendárních pohádek Tři oříšky pro Popelku, Dívka na koštěti či seriálu Arabela Václav Vorlíček (†88) po dlouhé nemoci zemřel. Na sklonku života neudělal sám už ani krok, ale životní optimismus neztrácel. Odešel smířený se svým osudem a byla to pro něj vlastně úleva.

Legendární režisér Václav Vorlíček, kterému ležely ty nejkrásnější herečky u nohou, zemřel v úterý večer v nemocnici pod Petřínem. Po dlouhé a vleklé nemoci našel klid a zbavil se bolesti, která ho sužovala.

„Bohužel, je to pravda,“ potvrdil Blesku režisér Zdeněk Zelenka, Vorlíčkův dlouholetý kamarád, který té špatné zprávě nemůže stále uvěřit.

Už od podzimu 2017 se Vorlíček potýkal s velkými zdravotními komplikacemi, které vyústily až v to, že sám bez cizí pomoci neudělal ani krok. S velkým sebezapřením si vyzvedl cenu za mimořádný přínos kinematografii na MFF Karlovy Vary a pak už se na veřejnosti neukazoval.

Ale až do své smrti velmi rád vzpomínal na natáčení legendárních pohádek, které mu zajistily slávu a dostaly ho mezi legendy. Bez Tří oříšků pro Popelku si už žádná rodina nedokáže představit Vánoce.

Václav Vorlíček

Václav Vorlíček na předloňském filmovém festivalu v Karlových Varech

Na sklonku života už toho veselého ale moc nezažil, zdraví ho trápilo čím dál tím více. A že se nemůže sám pohybovat, to ho dostávalo do chmurných myšlenek. Nechtěl být nikomu na obtíž.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:39 6. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  20
 • Cože
  9
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
Komentáře