Zesnulý režisér Václav Vorlíček měl pohádkově jmění, kdo to všechno zdědí?

Legendární Václav Vorlíček se loučí. Sledujte jeho pohřeb v přímém přenosu. | foto: Profimedia.cz

Je to jen pár dní, co zemřel známý režisér Václav Vorlíček (†88), a už se řeší, co po něm vlastně zůstalo. A to nejen z kulturního dědictví, ale především z toho majetkového. Václav sice vypadal jako obyčejný člověk, ale měl se topit v milionech. Kdo to vlastně všechno zdědí?

Režisér Václav Vorlíček byl velmi nadaný filmař, který to ale nedával najevo. Byl skromný, nechtěl se nad nikoho povyšovat a vypadal jako takový děda od vedle. Jenže on to byl velmi zdatný obchodník, jenž za svůj život dokázal nastřádat pořádné jmění.

Podle Blesku se jako první bude řešit jeho přízemní byt v pražských Vokovicích, který má mít cenu osm milionů korun. A kdo tuto nemovitost bude dědit? Rozhodně jeho dvě dcery, Kateřina (66) a Zuzana (61), které se o tatínka do posledních dní láskyplně staraly.

Ale to není jediné, co se bude u notáře dědit. Za svůj život Vorlíček natočil nespočet filmů a pohádek, z nichž mu šly celý život honoráře, které dosahovaly horentních sum. Sám prozradil částku, kolik mu chodilo, pouze za Popelku, takže těch milionů muselo být daleko víc.

„Za Popelku mi chodí ročně autorské honoráře okolo tří milionů korun,“ prozradil bez ostychu režisér, na němž ale takové bohatství nebylo poznat. I přes slávu a peníze vždycky zůstal skromným.

Ale Popelka není jeho jediným mimořádně úspěšným počinem. Samozřejmě je tu ještě seriál Arabela či pohádková filmová komedie Dívka na koštěti (Saxana), které se dodnes s velkou oblibou vysílají, takže na účet přistávají další miliony. Prý by to mohlo celkem dělat až sto milionů korun.

Dědicům po Vorlíčkovi ale nespadne do klína jen ta horentní suma a byt, ale také další honoráře, které jim budou ještě roky chodit.

„Filmů, které se hrají dvacet třicet let, mám hodně. Honoráře chodí v jednom balíku. Dohromady to dává slušnou částku, ze které by se dalo celkem slušně žít, i kdybych už nepracoval,“ svěřil Vorlíček v rozhovoru pro knihu Tři oříšky pro Popelku.

„Pro mě je ale vždy největší odměnou ne honorář, ale to, že se lidé smějí,“ dodal skromně Vorlíček, který před smrtí doufal, že se v rodině po jeho smrti nebudou kvůli dědictví hádat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:09 neděle 9. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  45
 • Haha
  16
 • Cože
  16
 • Sladký
  11
 • Trapas
  10
 • Tvl
  9
Komentáře