Vorlíčkovi zkrátili pohřeb na 20 minut, rodina je v šoku. Kdo za tu hanbu může?

Václav Vorlíček byl obdivován všemi diváky. | foto: MAFRA

Ačkoliv jde o filmového velikána, jeho poslední rozloučení bude hodně krátkou záležitostí. Rodina Václava Vorlíčka si objednala hodinový pohřeb, jak je u známých osobností zvykem, jenže někde nastala chyba a ve strašnickém krematoriu si autora několika oblíbených pohádek napsali na běžnou půlhodinu. A ta bude kvůli očekávanému náporu ještě o dalších deset minut osekána, aby nedošlo k narušení harmonogramu krematoria! Jak se nechal slyšet i Vorlíčkův kolega Zdeněk Zelenka, vůči filmové legendě jde o velkou neúctu.

Z hodiny bude pouhopouhých dvacet minut. Co na tom, že se s Václavem Vorlíčkem chtějí rozloučit desítky kolegů i rodinní příslušníci. Ve strašnickém krematoriu nejenže udělali chybu a pohádkovému režisérovi změnili objednaný hodinový pohřeb na běžný půlhodinový, ale i ten bude ještě minimálně o třetinu osekán.

„Volali nám z krematoria. Došli prý k závěru, že se přijde s tátou rozloučit strašně moc lidí a že mají strach, aby byla obřadní síň vyklizena a připravena na další pohřeb včas. Tudíž že nám dávají na rozloučení, oproti původnímu plánu, maximálně dvacet minut,“ posteskla si pro Blesk režisérova dcera Kateřina.

Vůči filmové legendě jde o hrubou neúctu, vzpomeňme například, jak honosnému rozloučení se minulý týden dostalo herci Luďku Munzarovi, který měl dva pohřby a při tom prvním mu vzdalo hold plné Národní divadlo. 

V případě Václava Vorlíčka bude místo plánovaných proslovů muset za všechny promluvit jeho blízký přítel a kolega, režisér Zdeněk Zelenka.

Václav Vorlíček

Pohřeb Václava Vorlíčka bude trvat pouhých dvacet minut.

„Dvacet minut na rozloučení se slavným Václavem Vorlíčkem? To je tristní! Někde se musela stát chyba. Měla to být hodina. Vždyť toto nebude běžný pohřeb. Za tuhle malou chvilku se s Vaškem nestačí rozloučit ani kamarádi a kolegové, natož diváci, kteří milují jeho filmy,“ rozčílil se Zelenka pro Blesk.

Nedostane se tak ani na plánované proslovy rodinných příslušníků. Co víc, je vůbec otázkou, zda se s Vorlíčkem stihnou všichni rozloučit a poklonit se mu u rakve.

„Mělo by jim to být umožněno. Nedokážu si to vůbec představit. Všichni slavní mají většinou hodinu. Třeba takový Karel Svoboda měl v obřadní síni hodinu a přišlo tolik lidí, fanoušků, že i dvě hodiny by byly málo,“ kroutí Zelenka hlavou.

Václav Vorlíček

Václav Vorlíček na KVIFF 2017

Pohřeb Václava Vorlíčka by měl podle plánu začít ve 12 hodin ve Velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Během rozloučení zazní tři písně z jeho pohádek a vyprovodí ho legendární Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? z pohádky Tři oříšky pro Popelku. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:57 12. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  65
 • Cože
  14
 • Haha
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
Komentáře