jít naiDNES.cz

Byli jsme rodina, byl můj učitel, pomohl mi po smrti ženy... Jak slavní vzpomínají na Vorlíčka?

Král českých pohádek Václav Vorlíček (†88) sice zemřel, ale v srdcích známých osobností bude žít dál. Není snad herce, co by slavného režiséra neměl rád a neměl na něj vtipnou vzpomínku. I když se teď všichni zahalili do smutku, i při takové tragédii se dá pousmát nad jeho veselým životem slovy známých osobností.
Lucie Šaléová Expres.cz
Karen Mchitarjan Expres.cz
  15:32
1/5

Fenomenální režisér Václav Vorlíček natáčel snad s každou známou osobností, která u nás je. Z jeho pohádek Tři oříšky pro Popelku, Dívka na koštěti či seriálu Arabela se staly doslova legendy, bez nichž už si nikdo nedokáže představit svátky.

Bohužel po dlouhé nemoci v úterý večer zemřel v nemocnici pod Petřínem. Ale ani fanoušci či celebrity na něj nezapomenou. Kdo na režiséra zavzpomínal?

1.Pavel Trávníček (68)

„Byl to můj filmový otec. U něj jsem začínal a provázel mě celý můj život. Pravidelně jsme se potkávali na srazech s Popelkou a říkali jsme, že už jsme jako rodina,“ uvedl slavný princ z pohádky Tři oříšky pro Popelku. 

Stane se Pavel Trávníček znovu otcem?

„Naposledy jsem ho viděl na premiéře muzikálové podoby Tři oříšky pro Popelku a moc se mu to líbilo. Povídali jsme si a říkal, že je rád, že se toho dožil. Nevím, že byl nemocný. Četl jsem, že zemřel v nemocnici. Bude mi chybět,“ říká Trávníček.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:32 6. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Cože
  21
 • Trapas
  14
 • Tvl
  14
 • Haha
  13
 • Sladký
  12
Komentáře