Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Václav Postránecký končí ve všech svých pracovních projektech. | foto: TV Prima/Krejzovi

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již Václavu Postráneckému (75) nedovolí nadále pokračovat v rozdělaných projektech. Ten tak končí nejen v oblíbeném primáckém seriálu Krejzovi, ale i s Receptářem prima nápadů!

Když Václav Postránecký podepisoval na podzim loňského roku smlouvu na seriál Krejzovi, o své zákeřné nemoci neměl ani tušení. Tu mu lékaři diagnostikovali až letos v březnu. A přestože mu ihned nasadili náročnou léčbu, Postránecký se rozhodl, že na svých pracovních povinnostech nebude nic měnit.

Kromě krátké pauzy na prknech Národního divadla se všech svých povinností zhostil jako naprostý profesionál. Až doteď. Jeho manažerka Michaela Flenerová přišla totiž se smutnou zprávou, a sice že Postránecký do odvolání ve všech svých projektech končí.

„Václav Postránecký se dokázal práci věnovat do poslední chvíle. Teď nastal čas, kdy se ale musí především postarat o sebe a svoji rekonvalescenci. Zkrátka si nemoc vybrala svou daň,“ sdělila Flenerová.

Podle informací Expresu si nemoc vzala opravdu krutou daň. Herec si totiž v posledních týdnech už jenom těžko pamatoval text svého scénáře a jeho repliky se musely zkracovat na minimum.

Hodně sil Postráneckému v rekonvalescenci přeje generální ředitel FTV Marek Singer. „Jsme velmi rádi, že se pan Václav Postránecký zhostil role hlavy rodiny v seriálu Krejzovi a za dva a půl roku se stal také oblíbeným a uznávaným moderátorem pořadu Receptář prima nápadů. Se vším respektem a pochopením jsme přijali jeho rozhodnutí již dále nepokračovat v natáčení ani jednoho z pořadů, aby se mohl plně věnovat léčbě a nasadit veškeré své síly do boje s nemocí. Věříme, že i díky pozitivním myšlenkám od fanoušků to bude boj úspěšný a pan Postránecký bude moci i v budoucích projektech naší televize vykouzlit divákům úsměvy na rtech,“ sdělil Singer.

V první sérii nemocný herec ještě stačil dotočit všechny díly. Televize ale už nyní řeší náhradu a zvažuje čtyři jména. Jsou to Petr Nárožný, Viktor Preiss, Oldřich Navrátil a Josef Dvořák.

Návrat Postráneckého před kameru je podle informací Expresu ze zdravotních důvodů velmi nepravděpodobný a role Krejzy je tak nejspíš jeho poslední. Podívat se na Václava Postráneckého v roli hlavy této rodiny můžete již dnes od 20:15 na Primě.  

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:58 23. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  21
 • Trapas
  15
 • Tvl
  14
 • Super
  12
 • Sladký
  11
 • Haha
  7
Komentáře