jít naiDNES.cz

Rozloučení s Postráneckým bylo dlouhé? Bohdalová, Töpfer a Matásek zmizeli po anglicku

Už se nemohli dočkat a z pohřbu Václava Postráneckého odešli dřív. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Pavel Dvořák, Ladislav Křivan

Rodina a přátelé se dnes hodinu před polednem rozloučili s hereckým bardem Václavem Postráneckým. Padesátiminutový ceremoniál plný dojemných chvil byl ale pro některé přítomné příliš dlouhý. Ondřej Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Tomáš Töpfer či David Matásek opustili budovu Národního divadla před koncem smutečního aktu. Co měli důležitějšího?

Stovky lidí dnes přišly vzdát hold herci Václavu Postráneckému, který prohrál svůj boj s rakovinou. Přátelé a kolegové z branže měli tu čest a střídali se na čestné stráži u jeho rakve.

Mezi truchlícími nechyběli ani David Matásek, Tomáš Töpfer, Jiřina Bohdalová či Ondřej Brzobohatý, jenž přímo na jevišti zahrál píseň z filmu Tootsie. A právě tato čtveřice nevydržela smuteční rozloučení s hvězdou filmu století S tebou mě baví svět do konce. Odešli předčasně.

Nejdřív zadním vchodem odešel Ondřej Brzobohatý, pak Jiřina Bohdalová, která měla přistavený vůz s řidičem, a po ní postupně Tomáš Töpfer a David Matásek.

Zajímavé je, že do konce ceremoniálu zbývaly minuty, tudíž i kdyby spěchali sebevíc, zdrželi by se maximálně na deset minut, možná čtvrt hodiny. Svým brzkým odchodem se tak připravili o možnost zatleskat svému kamarádovi na jeho poslední cestě z Národního divadla.

Tak snad měla tato čtveřice na práci něco důležitějšího. Protože jinak si takovou neúctu neumíme vysvětlit.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat