Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se dnes naposledy ukáže v seriálu Krejzovi, kde hraje jednu z hlavních rolí. Další natáčení mu bohužel nedovolí rakovina, se kterou poslední měsíce bojuje. Už v průběhu podzimu se objevily informace, že má Postránecký problém zapamatovat si text.

Patří mezi ikony české kinematografie, desítky let hraje v divadlech i populárních filmech. Jenže teď se hvězdná kariéra herce Václava Postráneckého dost možná nachýlila ke svému konci.

Právě dnes se naposledy objeví v seriálu Krejzovi, v němž mu televize Prima svěřila jednu z hlavních rolí – kutila Jana Krejzu. Natáčet už nemůže, nedovolí mu to rakovina, se kterou poslední měsíce svádí boj.

Nejde o dočasné řešení, štáb má už několik týdnů za Postráneckého vybranou náhradu v podobě Oldřicha Navrátila. Postránecký se pro konec rozhodl již v průběhu podzimu, kdy se objevily informace o tom, že má problémy si zapamatovat text.

Rakovina se projevila i na jeho vzhledu, jindy energický herec působil vyhuble a zdrchaně.

Václav Postránecký se dnes naposledy ukáže v seriálu Krejzovi.

Václav Postránecký se dnes naposledy ukáže v seriálu Krejzovi.

Zatím není jasné, zda je dnešní večer tím posledním, kdy Václava Postráneckého uvidíme před kamerou. Vůbec optimisticky nezní prohlášení jeho manažerky Michaely Flenerové, která se nechala slyšet, že se populární herec svojí práci věnoval, dokud to jen šlo. A nyní už to bohužel nejde.

„Václav Postránecký se dokázal práci věnovat do poslední chvíle. Teď nastal čas, kdy se ale musí především postarat o sebe a svoji rekonvalescenci,“ oznámila.

Samotný Postránecký ovšem zároveň naznačil, že za sebou dveře na plac ještě úplně nezabouchl. S Navrátilem, kterého jako svou náhradu sám doporučil, totiž mají dohodu.

„Hledat můj odlitek je marná snaha. Ale nahraditelný je každý. Oldřich Navrátil je trochu jiný herec než já, ale mně se líbí a vážím si ho. Stejně jako jeho nabídky, že budu-li se chtít vrátit, okamžitě odstoupí. Držím mu palce,“ oznámil.

Z divadla na učňák a zase zpět

Václav Postránecký nastoupil na hereckou dráhu už jako malý chlapec, v devíti letech se poprvé objevil před kamerou ve filmu Konec strašidel (1952).

Po několika dětských rolích narazil na překážku v podobě zkoušek na DAMU, kde i přes řadu zkušeností neuspěl, musel se proto vyučit zámečníkem. Kariéru ovšem ani v nejmenším nevzdal, nechal se zaměstnat v Divadle F. X. Šaldy jako technik a pak už netrvalo dlouho, aby se znovu vrátil na prkna.

Václav Postránecký naposledy v Krejzových.

Václav Postránecký naposledy v Krejzových

Kromě divadla se ovšem Postránecký blýskl i v desítkách filmů, za všechny můžeme jmenovat třeba rodinnou komedii S tebou mě baví svět, kde si zahrál roli jednoho z tatínků. Navíc byl jedním z nejlepších českých dabérů ze staré školy, jeho hlas můžete slyšet například u Dustina Hoffmana v komedii Tootsie, nadaboval bídáka Harryho ze Sám doma a jeho „dvorními herci“ jsou Tim Allen (seriál Kutil Tim a Allenovy filmy) nebo italský komik Paolo Villaggio.

Jak významným hercem Postránecký je, to dokazuje například jeho působení v Herecké asociaci, která uděluje tradiční Ceny Thálie. Postránecký jí v letech 2005–2011 dokonce šéfoval.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:11 18. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  23
 • Tvl
  14
 • Trapas
  11
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  6
Komentáře