jít naiDNES.cz

Zdrcená vdova po Václavu Postráneckém. Jak se smiřuje s jeho smrtí?

Dlouhé týdny věděla, že ta chvíle nadejde, i tak se s údělem osudu bude jenom těžko smiřovat. Václav Postránecký a jeho životní láska Helena Postránecká spolu byli dlouhých 52 let a život si jeden bez druhého neuměli představit. Paní Helena se nyní může utěšovat alespoň tím, že muž jejího života netrpěl!

Když Václav Postránecký loni onemocněl rakovinou jícnu, zákeřné nemoci se postavil čelem. Absolvoval operaci dutiny břišní a nastoupil náročnou léčbu. Ani na vteřinu nepochyboval, že by boj se zhoubným nádorem mohl prohrát.

Lékaři mu sice nařídili, aby se šetřil, on se však rozhodně nehodlal omezovat. Ba naopak! I když byla léčba velmi náročná, stále pracoval.

A právě tehdy při něm stála jeho manželka Helena, bez níž by musel přestat pracovat dřív než na konci loňského roku, kdy ho v seriálu Krejzovi nahradil Oldřich Navrátil.

Ačkoliv by mu tvůrci seriálu snesli modré z nebe, on si o žádné speciální výhody neřekl. Na place byl téměř denně a nikdy se neomluvil ani neopozdil.

Měl by sice nárok na vlastního řidiče, který by ho na natáčení vozil, to ale Postránecký odmítl. Trval na tom, že se na natáčení dopraví sám.

A právě tehdy nastoupila jeho milovaná manželka Helenka, která svého muže znala nejlépe a byla mu největší oporou. Svému tvrdohlavému muži, jenž se své nemoci postavil čelem a do poslední chvíle se nevzdával, byla doslova v patách. Pravidelně ho doprovázela na natáčení a nespouštěla ho z očí.

Při svém muži stála do posledních chvil, a ačkoliv to pro ni muselo být extrémně těžké, splnila mu i poslední přání, a sice naposledy vydechnout doma v obklopení svých nejbližších.

„Jsme moc šťastni, že se manželovi splnilo přání a zemřel doma v kruhu rodinném. Všichni jsme, celá rodina, moc šťastni, že se mu tímto splnilo jeho velké a vůbec poslední přání. Zemřel doma v klidu a obklopen celou svou rodinou, kterou v životě stavěl nade vše,“ svěřila se Postránecká Blesku s tím, že Václav měl to štěstí, že netrpěl a odešel v pokoji.

Jakkoliv mohla ale paní Postránecká být na odchod svého muže připravená, s jeho ztrátou se bude smiřovat velmi dlouho. Pokud to vůbec půjde. Sice se snaží být silná, ale zármutek se jí vryl do tváře.

V těžkých chvílích jí jsou velkou oporou děti Vilém a Lucie, které s hereckým bardem měla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 1:07 8. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  21
 • Cože
  14
 • Sladký
  14
 • Tvl
  14
 • Trapas
  12
 • Haha
  10
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře