jít naiDNES.cz

Noid vyrazil proti šikaně: Zažil jsem si ji, tak s ní teď hodlám zamést

Dneska by klidně složil hned několik soupeřů naráz, bývaly ale časy, kdy se Václav Noid Bárta neuměl bránit. I proto se stal terčem šikany, kterou si, jak přiznává, nese s sebou dodnes. Rozhodl se tedy nemlčet, aby pomohl dalším obětem. A nejen to! Pomáhat chce i napřímo!

Dneska patří mezi naše nejslavnější a nejúspěšnější muzikálové herce a o přátele rozhodně nemá nouzi, bývaly ale časy, kdy si toho opravdu hodně protrpěl. Václav Noid Bárta byl terčem šikany a dodnes si s sebou nese hluboké šrámy na duši.

„Byl to děs a někdy to i hodně bolelo. Šikanu jsem jako kluk poznal na vlastní kůži a vím, jak je to strašné. Poznamená vás to psychicky a fyzicky. Mně se to stalo, když mi bylo nějakých jedenáct dvanáct let na základní škole a je to pořád vzpomínka hodně smutná a zlá,“ prozradil Noid, který se nyní rozhodl, že nebude jen tak nečinně přihlížet, jak se s podobnými problémy trápí další generace dětí.

„Protože já jsem si to zažil na vlastní kůži, tak strašně moc rád svou trochou do mlýna pomohu, aby děti i jejich rodiče věděli, kam se mají obrátit, co dělat a jak se zachovat, když se jim podobná věc stane. A i proto jsem se stal spoluzakladatelem nadačního fondu Stop šikaně!“ svěřil se Noid.

A nečinně nehodlají přihlížet ani jeho kolegové a kamarádi z chystaného představení Hudebního divadla Karlín Jak se dělá muzikál.

Ti mu pomohli pomalovat židle, které se budou dražit ve prospěch nadace.

„Ty židle malujeme v rámci projektu Stop šikaně! Já a moji kolegové z nového představení ‚Jak se dělá muzikál‘ jsme se na chvíli proměnili v malíře a výtvarníky a každý svým dílem vytvořili obrazy a obrazce právě na tyhle sedací prostředky, které pak půjdou do dražby a výtěžek bude příspěvkem na zmíněný nadační fond. Jeho cílem je informovat, edukovat a odborně pomáhat, aby se podobné věci nestávaly. O to jde především,“ doplnil Vašek Noid Bárta.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:42 pátek 14. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Tvl
  12
 • Super
  11
 • Haha
  11
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
Komentáře