jít naiDNES.cz

Lovil jsem piraně na Orinoku, ale Vágner ze mě asi nebude, směje se Noid

Václav Noid Bárta rybaří od mládí. Ryby, které chytí, ale vždycky pouští. „Největším zážitkem pro mě zatím bylo chytání ryb na Maledivách,“ svěřil se zpěvák. | foto: Koláž Expres.cz

I když Václav Noid Bárta (38) rybaření miluje. Věnuje se mu už od dětství a chvíle u vody si nemůže vynachválit. Stojí si za tím, že svými úlovky se nekrmí a pouští je zpátky do vody. „Snažím se rybám neublížit, chytám na háček bez hrotu,“ prozradil vášnivý rybář, který si vyzkoušel, jaké to je chytat v amazonském pralese nebo v tropickém moři.

Václava Noida Bártu jsme zastihli na výlovu rybníka Farmy Michael u tvrze Nedvězí, kam se vypravil i v apartních holínkách. „Naposledy jsem rybařil v létě, kdy jsme byli s bráchou na týden za Pelhřimovem. Jenže ve finále jsem tam byl jen dva dny, protože jsem měl s sebou Terezku. Ta bohužel chytila nějaké rotaviry, takže jsem s ní byl čtyři dny v nemocnici. Tak mi aspoň brácha posílal fotky toho, co ulovil,“ řekl Expresu oblíbený zpěvák.

„Táta s mámou chodili na ryby, tak jsem chodil s nimi, chytali na rybnících i na tůních, bylo to moc fajn. Pak jsem se na nějaký čas na ryby vykašlal a vrátil se k nim zase v osmnácti, kdy jsem si koupil prut a hrozně mě to chytilo,“ doplnil Noid.

Pochlubil se i tím, že má za sebou i úlovky mimo Česko. „Chytal jsem na Maledivách, kde jsem chytil jack fish, což je ryba s ohromnou silou, pak jsme taky na řece Orinoko chytali piraně. To bylo taky nádherný. Nějaký zkušenosti mám, i když Vágner nejsem, možná takový mini Vágner,“ smál se Bárta, který se snaží lovit tak, aby nebyl postrachem vodní říše.

„Chytám na háček bez protihrotu, rybu ošetřím desinfekcí a pak ji pustím,“ nechal se slyšet jeden z VIP hostů výlovu rybníka Farmy Michael, která mimořádně otevřela také pro veřejnost. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 neděle 3. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Trapas
  5
 • Haha
  4
 • Tvl
  4
 • Cože
  3
 • Sladký
  3
Komentáře