Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Noidova zpověď o alkoholismu: Ani lidé kolem mě nevěděli, že jsem pořád opilý

  Už je to šest let, kdy vypil posledního panáka a kdy do sebe „vyklopil“ vychlazené pivo. A rozhodně toho nelituje, ba naopak, Václav Noid Bárta (42) by chtěl k abstinenci motivovat více lidí. Kdy si poprvé uvědomil, že má problém s alkoholem? Co mu nejvíce ke střízlivému životu pomohlo? Známý zpěvák o tom promluvil v pořadu Experti.

  Zpěvák Václav Noid Bárta je jeden z mála umělců, kteří šli s kůží na trh a přiznali, že měli problémy s alkoholem. Nebojí se o tomto problému, kdy „chlast“ je čím dál dostupnější, mluvit.

  Je to šest let, co si sám sobě slíbil, že už nepozře ani kapku alkoholu, že jeho párty právě skončila a už nebude své tělo ničit bujarými večírky.

  „Zpětně si říkám, že jsem byl vůl, proč jsem vůbec pil? Že to byla taková škoda, o kolik práce jsem přišel a o kolik energie, třeba kolik hádek bylo zbytečných,“ začal popisovat v pořadu Experti.

  Václav Noid Bárta se rozpovídal o své alkoholové minulosti.

  Poslední kapkou pro něj bylo, když ho dnes již exmanželka Gabriela Dvořáková nařkla z toho, že je alkoholik a nedá se s ním žít. Proto od něj i s dcerou Terezou odešla.

  „O abstinenci jsem přemýšlel už nějaký čas, říkal jsem si, že už je to za hranou, že mě to unavuje a je to zbytečné. Pak jsem se začal rozvádět a to byla taková ta poslední kapka. To byl ten poslední impuls k tomu, že chci dokázat, že to zase takový problém není, že bych se potřeboval nechat někam zavřít a trávit čas odvykačkou. Řekl jsem si, že ze dne na den přestanu pít, a to jsem také udělal,“ popsal Noid začátek celé přeměny.

  Václav Noid Bárta s manželkou Gábinou zadělávají na dalšího potomka. Nebo už...

  Ani si nepamatuje, kolik toho vlastně na večírcích vypil, a jelikož je rocker, bylo to vždycky ve velkém. Nikdy prý nebyl tím z opilců, co by někde padali a usínali, nicméně se pral, což je ta horší varianta opice.

  Gábina Dvořáková promluvila o tom, proč odešla od Noida. a vše prý může jeho...

  „Vždycky jsem o sobě věděl. Spousta lidí ani nepoznala, že jsem napitý, byl jsem takový hodně společenský. Dřív se pilo daleko víc, teď už to není takový trend. Jen jsem se občas popral, když jsem se zastal třeba své partnerky,“ smál se Noid.

  Abstinenci si nemůže vynachválit a věří, že to má na celý život. Dokonce už nemá ani chuť se napít a nijak se tím netrápí.

  Václav Noid Bárta prošel znatelnou proměnou. Když přestal pít, změnila se mu i postava.

  „Úplně jsem to vytěsnil. Naopak když si na to vzpomenu, je mi to hrozně nepříjemné. Vlastně mi alkohol přijde nechutný. Teď se klávesákovi narodilo dítě, dal jsem si jen malinko šampáňa a utvrdil jsem se v tom, že se k alkoholu vracet nechci,“ dodal muzikálový bard, který teď pro manželku Elišku natáčel videoklip ve stylu Wednesday z netflixového trháku.

  Manželé si před kamerou zatančili i spolu.

  Šaty pro Elišku připravila návrhářka Martina Pipková Loudová, která si ve videoklipu také zahrála.

  Vašek a Eliška jsou stále zamilovaní. Zpěvákovi je tou největší oporou.

  Co by poradil lidem, kteří chtějí přestat pít? Na to se podívejte v našem videorozhovoru.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:28 pátek 2. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   19
  • Trapas
   9
  • Haha
   6
  • Sladký
   5
  • Cože
   4
  • Tvl
   4