jít naiDNES.cz

Ze zářného playboye vyžilým fotrem: Neužil se kvůli roli hodně změnil

Václav Neužil se změnil k nepoznání. V rámci natáčení minisérie Vodník se z fešáka stal omšelý „proplešlý“ čtyřicátník. | foto: Koláž Expres.cz

Člen souboru Dejvického divadla Václav Neužil (39) se do role umí pořádně položit. Pro řadu jeho kolegů z branže je představa, že by v rámci natáčení přišli o svůj pěstěný zevnějšek, hotovou noční můrou. To není hercův případ. V minisérii Vodník si zahrál jednu z hlavních postav a změnil se k nepoznání. Z fešáka se v maskérně stal zanedbaný muž středního věku, kterého potkat v noci v parku, vezmete nohy na ramena.

Dialogy, barevné zpracování ani snímání interiérů a exteriérů nejsou takové, na jaké je divák běžně zvyklý, a přispívají k baladičnosti celé minisérie.

„Přístup Viktora Tauše a kameramana Martina Douby byl pro mě naprosto vyhovující. Jejich koncepce vycházela z nálady, jakou v nich příběh Vodníka zanechal a vůbec se nerozporoval s hereckou prací. Naopak svým způsobem z ní i vycházel. Jelikož já nejsem konzervativec a netrvám na klasickém snímání dialogu, byl jsem nadšen,“ komentoval přístup režiséra Viktora Tauše představitel jedné z hlavních rolí Václav Neužil, který ve Vodníkovi vypadá nadmíru „baladicky“.

Neužil se tentokrát na hony vzdálil pohledným princům, jednoho takového si zahrál v pohádce Sedmero krkavců (2015), kde se objevil po boku své švagrové Eriky Stárkové. Herec se totiž před pár lety oženil s její sestrou Lenkou, která je produkční. 

Společný „podnik“, projekt, v němž by se všichni tři sešli, prý v dohledné době neplánují. 

Kromě Vodníka, kde si po jeho boku zahrála i Klára Melíšková coby major Výrová, na obrazovkách České televize Neužil září také v seriálu Zkáza Dejvického divadla, v němž si zahráli téměř všichni členové známého pražského souboru včetně Melíškové.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 20. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Sladký
  14
 • Haha
  13
 • Cože
  13
 • Trapas
  13
 • Tvl
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat