Už ho málem chtěli pohřbívat! Václav Neckář válel na pódiu jako zamlada

23. září
Novinové titulky nedávno psaly o jeho podlomeném zdraví a návštěvách nemocnice. Václav Neckář (78) ale všechny spekulace nedávno vyvrátil. Po delší době se ukázal na veřejnosti ve své nejlepší formě, zpíval a na pódiu dokonce i tančil. Návštěvy lékařů už bere jako součást života.

V srpnu psaly novinové titulky o tom, že je Václav Neckář v nemocnici. Podle webu Blesk.cz se udělalo zpěvákovi špatně a nemohl hýbat prsty jedné ruky, které ho navíc brněly. Byl tak převezen do Nemocnice Na Homolce, kam ještě toho dne v noci převezli i jeho kolegyni Martu Kubišovou s perforací střeva.

Neckáře propustili domů hned druhý den, v září se potom začalo o jeho zdravotním stavu spekulovat podruhé. Chyběl totiž na odhalení pamětní desky oscarového režiséra Jiřího Menzela. Na akci nedorazil, musel na lékařské vyšetření.

„V nemocnici jsem pořád,“ přiznal Václav Neckář pro Expres s tím, že se jednalo jen o pouhou prohlídku, kterých má naordinováno bohužel hodně a už patří k jeho životu.

To potvrdil i jeho bratr Jan. Od osudné mrtvice uběhlo už dvacet let. Zpěváka postihla v roce 2002 a Neckář se kvůli ní musel znovu učit svoje texty, vůbec mluvit a i znovu zpívat. Od té doby je v rukou lékařů pečený vařený, neustále chodí na kontroly a podstupuje nejrůznější vyšetření.

Mluvit mu zatím sice stále dělá lehké obtíže, zpívá ale s lehkostí. K jistotě na pódiu mu přispívá i čtecí zařízení, které mu zhotovil syn Václav.

Václav Neckář má na vystoupení energii.

Od spekulací o jeho zdravotním stavu se hudebník objevil na veřejnosti vůbec poprvé na slavnostním předání ceny v rámci soutěže Pošlete vzkaz příběhem, v rámci čehož vznikla i kniha.

Na akci vystupoval Neckář jako hlavní hvězda večera a málokdo by byl tušil, nakolik to legendární zpěvák na pódiu roztočí. Zazpíval svoje největší hity, předvedl tanec a nebál se ani otoček.

Všechny spekulace o svém špatném zdravotním stavu tak vyvrátil, přesto redakci Expres.cz přiznal, že ho v blízké době čeká lehká operace.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Komentáře