Nejistý a nudný Kuneš! Zeptali jsme se ho, proč ve StarDance nehodnotí tanec

Váhavý sluníčkář? Ne, jen chce tanečníky motivovat! Václav Kuneš (43) platí v letošní porotě taneční show StarDance za toho, kdo není schopen konstruktivní kritiky, neumí se vymáčknout a postrádá drsný humor, jaký předvádí například Zdeněk Chlopčík. Jenže choreograf Kuneš to vidí jinak, chce soutěžící motivovat.

Věhlasný choreograf Václav Kuneš je v letošní porotě taneční soutěže StarDance nováčkem. Zdeněk Chlopčík s Tatianou Drexler jsou ostřílení profesionálové pověstní trefnou kritikou a smyslem pro humor. Radek Balaš zase mluví, jako by snad držel scénář v ruce.

Mezi takovými porotci působí Kuneš nevýrazně. Navíc jeho čistě pochvalná hodnocení připomínají změť pocitů a dojmů, někteří ho dokonce přirovnávají ke sluníčkové Lucii Bílé, která porotcovala v talentové show Česko Slovensko má talent. Přispívají vůbec taková hodnocení k dobru věci?

„Já si myslím, že občas je kritizuji, ale po svém. To je pravda, takhle já se chovám i ke svým tanečníkům. Mám k tomu obrovský respekt. Kdyby ke mně přišla kamera a musel bych se naučit za tři měsíce tancovat… Já bych je chtěl kritizovat tak, že jim pomůžu do dalšího týdne, do dalšího kola to někde zlepšit,“ vysvětluje Expresu Kuneš.

Je pravda, že hodnocení tanečních profesionálů Drexler a Chlopčíka se vždy lišila od hodnocení zbytku poroty.

Nás s Radkem (Balašem) třeba osloví něco jiného a to hodnotíme. Zdeněk Chlopčík s Tatianou Drexler hodnotí to, co vidí jako profesionálové. Právě kvůli tomu tam nejsou čtyři profesionálové, ale je to takhle promíchané, aby se to potom mohlo takhle doplňovat,“ míní sympatický choreograf.

Přestože hodnocení porotců můžou na první pohled působit nesourodě, podle Václava Kuneše mezi sebou mají členové poroty dobré vztahy. 

„My všichni hodnotíme upřímně. Po dvou třech vysíláních třeba poznáte, kdo se na co soustředí, kdo co hodnotí. Radek Balaš je divadelní režisér a mistr ve stepu, já dělám současný tanec a Zdeněk s Tatianou jsou profesionálové. Nijak se nehádáme a každý na to má opravdu jiný pohled, na tu osobu,“ řekl nám Kuneš.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:56 11. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  56
 • Trapas
  19
 • Tvl
  17
 • Cože
  14
 • Sladký
  14
 • Haha
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat