jít naiDNES.cz

Ruppertovi vadí Klaus nahoře bez! Není zpěvák tak trochu na hlavu?

Bývalý prezident Václav Klaus (77) vyrazil nedávno na koupaliště, kde se náhodně potkal se známým holičem Kraigem Casebierem. Oba se dobře pobavili u piva a příjemný moment si zvěčnili společnou fotografií, kterou si pak Casebier dal na sociální síť. Snímek ovšem zachytil Matěj Ruppert, který se jal bývalou hlavu státu kritizovat. Opravdu je nevhodné nechat se vyfotit jako exprezident do půli těla na plovárně? Co opravdu žere hudebníka?

Stalo se to takhle. Jednoho parného dne se náš bývalý prezident vypravil na koupaliště a do půli těla si užíval léto. Náhodou se také stalo, že na stejné koupaliště zavítal americký holič Kraig Casebier, který v šedovlasém muži okamžitě rozpoznal Václava Klause a dal se s ním do řeči. Oba muži se spolu vyfotili a Casebier památku na hezký den sdílel na facebookové stránce. Fotografie ovšem neunikla pozornosti Matěje Rupperta, který je Casebierovým zákazníkem. Hudebník si poté do bývalé hlavy státu (a zároveň i do té současné) rýpnul.

Tak nějak nevím, jestli máme posledních pár let štěstí na prezidenty? To, že bývalý prezident republiky (jen upozorňuji, že prezidentům se říká prezident i po skončení jejich mandátu) se nechá zachytit na fotce tak, jak by podle mého neměl! A bohužel to je vlastní i současné hlavě státu!“ popisuje Matěj Ruppert jako nepřípustné a pohoršující, aby se současný nebo bývalý prezident nechali vyfotit bez svršku, neboť se to v jejich postavení nehodí.

To ještě zřejmě netušil, jakou vlnu nevole tím vyvolá. A my se domníváme, že oprávněně.

Pokud ho chcete kritizovat, tak přece ne proto, jak vypadá. To jste mě zklamal. V žádném případě se ho nezastávám. Jen mi to přišlo hloupé,“ oponuje jeden z followerů na Instagramu Matěje Rupperta, který se pustil do vášnivé diskuze s každým, kdo s hudebníkem v této věci nesouhlasí.

Václav Klaus se známým barberem Kraigem na plovárně.

Václav Klaus se známým barberem Kraigem Casebierem na plovárně.

Já ale nekritizuji, jak vypadá, ale že se nechá vyfotit v pozici pro prezidenta ne zcela vhodné! To má s Milošem Zemanem stejně! Jde mi o to, že se jakožto prezident republiky nechal vyfotit v pozici, která není pro něj, a tedy i pro naši zemi zrovna lichotivá!“ nenechá se Ruppert odbýt a stojí si za tím, že bývalý ani současný prezident by se prostě neměli nechávat fotit nahoře bez, neboť to škodí naší zemi.

Plážové radovánky jednoho z nejpopulárnějších prezidentů USA.

Plážové radovánky jednoho z nejpopulárnějších prezidentů USA.

Spojili jsme se s autorem snímku, americkým holičem Kraigem Casebierem, aby nám na věc řekl svůj názor.

„Možná jsem se Václava Klause měl nejdřív zeptat, zda to můžu takhle zveřejnit. Říkal jsem si ale, že není nic špatného na tom, ukázat i bývalého prezidenta ve světle obyčejného člověka, ukázat jeho lidskou tvář. Vždyť na tom není nic špatného,“ řekl nám majitel úspěšného holičství v Praze a ještě upozorňuje na to, že i američtí prezidenti tráví soukromí u moře obdobným způsobem.

Položme si tedy otázku, jak moc je opodstatněné kritizovat bývalou nebo současnou hlavu státu v jejich volném čase, na koupališti, kde se předpokládá, že lidé na sobě budou mít plavky, a ne oblek. Zvlášť když je 35 stupňů ve stínu.

Připomeňme, že jsou veřejně dohledatelné fotografie téměř všech státníků a prezidentů demokratických zemí v době jejich dovolené, kterou jako každý obyčejný člověk tráví v létě u vody, tudíž ji tráví nahoře bez, a nikdo je za to nekritizuje.

Bill Clinton se také koupe v plavkách a býval prezidenetem USA.

Bill Clinton se také koupe v plavkách a býval prezidentem USA.

Takže skutečně je to výtka o tom, že má někdo vyvalený pupek (který je navíc v téměř osmdesáti letech pochopitelný) na plovárně? Nebo je to jen další zbytečná a nemístná výtka, která se nese v duchu očerňování politické scény?

Jistě by se našlo pár důvodů ke kritice, tahle by mezi ně patřit ovšem neměla.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 středa 5. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  131
 • Super
  59
 • Haha
  26
 • Tvl
  19
 • Cože
  10
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat