Životní příběh Umy Thurman: Zásadní vliv buddhistů, válka o dceru, osudoví muži

Jaký je životní příběh Umy Thurman? | foto: Profimedia.cz

Hvězda filmu Kill Bill a Pulp Fiction Uma Thurman vyrostla v buddhisticky založené rodině. Když v sobě objevila herecké touhy, nechala minulost minulostí a vyrazila vstříc vrcholu. Na cestě se potkala s modelingem. V osobním životě však zažívala jeden debakl za druhým. Jaký je životní příběh herecké legendy, která letos zavítala do Karlových Varů?

Uma Thurman (47) se narodila v Bostonu roku 1970. Její otec je uznávaným profesorem buddhismu na Kolumbijské univerzitě a tři roky žil jako vysvěcený buddhistický mnich. Proto dostala herečka jméno odvozené od hinduistické bohyně Párvatí, které byla díky své kráse též nazývána jako Umá neboli nádherná, plná světla.

Buddhistickou víru však nepřijala: „Ačkoliv přijímám buddhismus za svůj více než kterékoliv jiné náboženství, na otázku, zda se považuji za buddhistu, odpovídám: Ne! Nejsem buddhista. Přestože jsem byla vychována v intelektuálním a duchovním prostředí, tu víru nepraktikuji ani nekážu. Buddhismus měl však velký vliv na to, kdo jsem a jaký mám pohled na svět,“ uvedla před časem Uma.

V 15 letech se rozhodla dát na dráhu herečky. Přestěhovala se tedy do New Yorku, kde studovala a zároveň si přivydělávala jako pomocná síla v kuchyni, poté jako modelka. V prosinci 1985 a v květnu 1986 se dokonce objevila na titulce prestižního časopisu Vogue!

V roce 1988 přišel její filmový debut v podobě snímku Dobrodružství barona Prášila a stejný rok natočila také Oscary oceněný film Nebezpečné známosti po boku Johna Malkoviche. Ten o ní tehdy prohlásil: „Není nic, co by ji pojilo s ostatními teenagery. Nikdy jsem se s nikým takovým nesetkal. Svou inteligencí a poetičností jednoznačně vyčnívá, má navíc něco, co působí až strašidelně.“

John Malkovich byl Umou Thurman v začátcích její kariéry doslova očarován....

John Malkovich byl Umou Thurman v začátcích její kariéry doslova očarován. Zahráli si spolu v oscarových Nebezpečných známostech.

Další role na sebe nenechaly dlouho čekat.

Na začátku své kariéry zároveň potkala herce Garyho Oldmana. V roce 1990 se vzali, o dva roky později rozvedli. Další svatba přišla v roce 1998. Tentokráte se provdala za herce Ethana Hawka. Sama herečka přiznala, že se vzali z důvodu jejího těhotenství.

Manželství Umě a Ethanovi vydrželo 5 let a vzešly z něj dvě děti.

Se svým druhým manželem má Uma dceru a syna.

Se svým druhým manželem má Uma dceru a syna.

V roce 2004 se špitalo o románku s režisérem kultovního snímku Pulp Fiction Quentinem Tarantinem. To Thurman rezolutně odmítla, Tarantino však v jednom rozhovoru pronesl: „Neříkám, že se mezi námi nic nestalo.“

Quentin Tarantino s Umou Thurman v roce 2014. Chovají se k sobě velmi blízce,...

Quentin Tarantino s Umou Thurman v roce 2014. Chovají se k sobě velmi blízce, dalo by se dokonce říci, že švitoří. Oficiálně však románek nikdy nepotvrdili.

V roce 2012 porodila herečka třetího potomka, dceru Altalune, přezdívanou Luna. Tu počala s francouzským finančníkem Arpadem Bussonem. Do třetice všeho „dobrého“ však vztah skončil debaklem, který vyústil v dramatický boj o dceru před soudem.

Tam Busson obvinil Thurman, že je psychicky narušená a míchá léky s alkoholem. Uma zase tvrdila, že byl na ni i děti Busson agresivní a svými záchvaty je traumatizoval.

Quentin Tarantino obsadil Umu do svého legendárního snímku Pulp Fiction. Poté...

Quentin Tarantino obsadil Umu do svého legendárního snímku Pulp Fiction. Poté spolu měli prožít románek.

Soudní bitva byla medializovaná. Herečka spor nakonec vyhrála a získala dceru do péče, boj ji však na první pohled vyčerpal. Stalo se tak před pár týdny.

Dceru Lunu získala Uma po vyčerpávajícím boji do své péče. Stálo ji to však...

Dceru Lunu získala Uma po vyčerpávajícím boji do své péče. Stálo ji to však mnoho sil. Busson ji nařkl z alkoholismu a psychické lability.

Uma Thurman je známá filantropka. Účastní se nejrůznějších kampaní pro podporu lidských práv a sociálně slabých.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:23 28. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  30
 • Sladký
  11
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Cože
  6
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat