To je on! David (22), který týral štěňátko, je agresivní opilec, feťák a zbabělec

23. prosince 2020
Neskutečným případem týrání malého štěněte se zaobírá Policie ČR, dokonce si agresora Davida Vebra (22), který mrštil tříměsíčním psem o zem, předvolala. Ten se radši uzavřel před světem, vymazal si sociální sítě. Ani hlava v písku ho ale nemůže zachránit před veřejným lynčem a potrestáním od policie. Co všechno mu hrozí?

Celým Českem otřásl případ týrání malého štěněte Deana, kdy ho bývalý partner majitelky pejska vzal za kůži za krkem a celou silou s ním praštil o zem. Celou situaci natočili sousedé a tím se naštěstí o celý proces začala zajímat Policie ČR i Úřad MČ Praha 19 (Kbely), kde viník bydlí.

Neskutečným týráním nevinného zvířete, jež podle všeho nezažilo nic jiného než jen bití, se zabývá policie, která už vyslechla svědky a i samotného agresora. Řeší, jestli šlo o přestupek, či trestný čin. Kdyby šlo o to druhé, hrozily by mu až dva roky vězení. 

I to lidem přijde málo za to, že skoro zabil malé štěně, které za nic nemohlo, jen si musel na někom vylít vztek. Když je prý opilý, je agresivní a nebere si s nikým servítky. Kvůli tomu je i v podmínce, že napadl muže pod vlivem návykové látky.

Tento mladík neskutečným způsobem týral malé štěně.

Tento mladík neskutečným způsobem týral malé štěně.

„Hovořil jsem s PČR a s veterinou a jsem rád, že pejska majiteli odebrali. Byl to podle mě jediný správný postup. Pejsek totiž utrpěl hematomy a nějaké zlomeniny,“ uvedl pro Blesk europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který je velkým ochráncem zvířat a celý případ sleduje.

Co bude s nebohým zvířetem?

Pejsek je zatím v útulku městské policie v pražské Troji, ale už o něj projevil zájem spolek na ochranu zvířat, který by se chtěl o malého Deana postarat.

„Ten pejskovi zajistí lidský přístup a péči, která je zásadní pro jeho budoucí fyzický, psychický vývoj. Už probíhá řízení o tzv. předběžné náhradní péči,“ řekla včera Blesku Blanka Pokorná z kbelského městského úřadu. 

Štěně Dean je v útulku spokojené.

Štěně Dean je v útulku spokojené.

„Úředníci přiznávají, že s tak neskutečnou brutalitou se už roky nesetkali. Právě proto všechny kroky konzultujeme s právním oddělením magistrátu,“ doplnila Pokorná. 

Pejsek bude do konce vyšetřování v náhradní péči.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Komentáře