Turek bude místo masa solit miliony. Popálená Týnuš ho přijde na pořádný balík!

Slavného kuchaře Nusreta Gökceho (35), kterému se kvůli jeho specifickému způsobu solení masa neřekne jinak než Salt Bae, vyjde popálení Týnuš Třešničkové (22) a jejího partnera Viktora Hajíčka velmi draho. Konto movitého Turka se nejspíš bude otřásat v základech. Bolestné za popáleniny druhého stupně na pětatřiceti procentech těla se může vyšplhat do milionů!

Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková sice začínala svou kariéru youtuberky ve svém dětském pokojíčku, ale za poslední roky se z ní stala ikona tuzemských sociálních sítí. Podle magazínu Forbes je 52. nejvlivnějším Čechem na sociálních sítích za rok 2017. Na Instagramu dokonce drží místo čtrnácté. Zatímco na YouTube ji odebírá 267 tisíc lidí a její videa vidělo téměř padesát milionů lidí, na Instagramu má 365 tisíc fanoušků.

Jako beauty a fashion blogerka si díky své hezké tvářičce přišla měsíčně na vskutku nemalé částky. Žila v luxusu a hojnosti. Měsíčně si mohla přijít klidně na více než sto tisíc korun, aniž by musela ráno vstát z postele.

S tím ale může být konec.

Po tragické nehodě, k níž došlo minulý týden ve vyhlášené istanbulské restauraci Nusr-Et, leží Týnuš již několik dní s popáleninami druhého stupně na pětatřiceti procentech těla na jednotce intenzivní péče tamější vyhlášené kliniky. A podle plastického chirurga Juraje Payera může rekonvalescence trvat dlouhé měsíce.

„U hlubšího popálení druhého stupně je doba hojení dlouhá. Může trvat více než měsíc,“ sdělil nám MUDr. Payer s tím, že pokud by byla nutná plastika kůže, částka za léčbu by se vyšplhala do astronomických výšin.

„Šlo by v řádech o statisíce, nejspíš přes milion. Jde ale o hrubý odhad,“ řekl nám vyhledávaný plastický chirurg, který poukázal také na fakt, že již nyní musí být náklady za léčbu obrovské, protože k ní dochází v zahraničí.

Vraťme se ale zpátky k Týnuš a jejímu odškodnému. Budeme-li brát v potaz několikaměsíční léčbu, během níž nebude moci youtuberka vydělávat, náklady na léčbu, bolestné a fakt, že již nikdy nejspíš nebude moci vydělávat na své kráse, pak už teď může turecký šéfkuchař počítat s tím, že bude muset pořádně solit, tentokrát ne maso, ale peníze.

V cizině utrpěla před několika lety úraz i zpěvačka Bára Basiková, která uklouzla na mokré podlaze hotelu na řeckém ostrově Kos. Při pádu si zlomila kůstky v kotníku a měla zpřetrhané šlachy. Posléze vysoudila hotový majlant.

„Moje léčení trvalo skoro tři roky, protože jsem musela podstoupit několik operačních kroků, včetně výměny šroubů. Teprve po skončení léčby a rehabilitací se mohlo zahájit řízení s pojišťovnou,“ svěřila se tenkrát zpěvačka.

A ve prospěch Třešničkové a jejího taktéž zraněného partnera zní i vyjádření tehdejšího mluvčího Evropské cestovní pojišťovny Miroslava Habela, jenž před lety komentoval případ Basikové, dá se ale použít i nyní v případě mladé youtuberky.

„Nároky na pojistná plnění vznikají, pokud se klientovi na zájezdu stane úraz, který může zanechat trvalé následky nebo jehož léčba je dlouhodobá. Musí se však vždy jednat o cizí zavinění. Pokud byl úraz zaviněn provozovatelem, například hotelu, nebo přeneseně cestovní kanceláří, mohou klienti nárokovat jak léčbu v zahraničí, tak následné doléčení v České republice. S tím se pojí další nároky, zejména ušlý zisk, bolestné či ztížení společenského uplatnění,“ uvedl tehdy Habel.

Gökce, který začínal jako řeznický učeň po dokončení šesti tříd, má určitě z čeho platit. Mimo restaurace v tureckém Istanbulu má další podniky také v Miami, New Yorku, Dubaji, Abú Zabí či v katarském Dauhá, takže jistě nebude mít hluboko do kapsy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 31. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  71
 • Trapas
  46
 • Tvl
  41
 • Cože
  19
 • Super
  17
 • Sladký
  13
Komentáře