jít naiDNES.cz

Nova se vrací o dvacet let zpátky. Místo hvězdné show nabídla estrádní karaoke!

Nova představila svůj nový pořad Tvoje tvář má známý hlas.. | foto: TV Nova

Tvoje tvář má známý hlas. Tak se jmenuje hit letošního jara televize Nova a vedení naší největší soukromé stanice na novou hudební reality show sází všechny své karty. Přestože sledovanost prvního dílu je více než uspokojivá, divák si u televizních obrazovek musel připadat jako v polovině devadesátých let. Místo velkolepé show mu byla totiž nabídnuta estráda hodná školní besídky.

Když začátkem roku na tiskové konferenci k jarnímu schématu programová ředitelka televize Nova Alex Ružek představovala nový pořad Tvoje tvář má známý hlas, slibovala show minimálně rovnající se StarDance. Po shlédnutí včerejšího pilotního dílu už ale víme, že to bylo více než nabubřelé porovnání. A to hned z několika důvodů.

Fotogalerie

Zaprvé musíme hned na začátku říct, že Ondřej Sokol není Marek Eben. A to ani zdaleka. Zatímco Eben má vytříbené vystupování a slovník hodný šlechtice, Sokol si libuje v povrchních a nemístných dvojsmyslech, které nejspíš odkoukal od svých kolegů z Partičky.

Sám ale přiznal, že je to jeho první moderátorské angažmá a musíme s lítosti konstatovat, že i když uznáváme, že patří mezi talentované herce a z již zmíněné Partičky víme, že je mistr improvizace, moderování není jeho nejsilnější disciplínou.

Sokol ale nebyl největším problémem pořadu. Tím je v podstatě celá koncepce, která nám byla naservírovaná.

Jde totiž jenom o estrádu rádoby dvojníků, kdy se slavné osobnosti českého veřejného života snaží napodobit ještě slavnější osobnosti české nebo světové popmusic. A i když to může znít jako super nápad na show, která může mít úspěch, dočkali jsme se jenom obyčejné estrády hodné devadesátých let minulého století.

I když se Ivana Chýlková, Petr Rychlý, Adam Mišík, Iva Pazderková, Hana Holišová, Petr Vondráček, Anna Fialová a David Kraus hodně snažili a určitě to dalo hodně úsilí se připravit, jejich vystoupení na half playback vyznělo jako obyčejné karaoke. Jenom s tím rozdílem, že oni na rozdíl od odvážlivců z karaoke barů měli k dispozici špičkové maskéry, prvotřídní kostyméry, stylisty, učitele zpěvu, tance a dokonce i herectví.

Nejhorší na pořadu je ale fakt, že vůbec nevíme, proč soutěžící soutěží, když v podstatě nikdo nevypadává. Ve StarDance se tanečníci snažili, aby postoupili do dalších kol. Zde vystupujou, aby příště vystoupili zase v plném počtu, což může časem diváky přestat bavit, protože třeba v letošní sérii StarDance bylo nejnapínavější sledovat, zda Lukáš Pavlásek konečně vypadne nebo ne.

Nutno ale říct, že pořad Tvoje tvář má známý hlas měl nástup, který musel vedení televize vykouzlit úsměv na tváři. V divácké kategorii 15-54, která je pro Novu komerčně důležitá, si pořad připsal podíl ve výši 29 %. Ve skupině starší 15 let 933 tis. diváků, čímž se stal jedničkou večera a od pořadů konkurence si udržel skoro dvojnásobný odstup.

Otázkou zůstává, zda bude sledovanost růst nebo klesat. Přestože my se rozhodně již dívat nebudeme, myslíme si, že si tento koncept svou diváckou základnu najde. Estrády devadesátých let se totiž vrací opět do kurzu. Jenom nevím, zda bohudík nebo bohužel.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 26. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  238
 • Super
  75
 • Tvl
  41
 • Cože
  19
 • Haha
  17
 • Sladký
  15
Komentáře