Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Popelka končí krachem! Herci odcházejí z muzikálu bez koruny

  Pavel Trávníček a Dana Morávková si již v pohádkové show Tři oříšky pro Popelku nezahrají. | foto: Herminapress

  Nejen Pavel Trávníček, Karel Heřmánek starší či Veronika Žilková přišli o kšeft. Producentská společnost Nogup agency oznámila, že z finančních důvodů ruší únorová představení rodinné muzikálové show Tři oříšky pro Popelku. Bez práce tak zůstalo na třicet herců.

  Veleúspěšný muzikál Tři oříšky pro Popelku na motivy kultovního filmu Václava Vorlíčka končí. V krátkém prohlášení to oznámili producenti společnosti Nogup agency. Přestože byla podzimní představení vesměs do posledního místa vyprodaná, přiznali, že projekt nezvládli ufinancovat.

  Producentská společnost Nogup agency, která stojí za filmy Lída Baarová, Hranaři, Czech Made Man, Bony a klid 2 či Sněženky a machři po 25 letech nebo muzikály Mamma Mia, Rocky i Ať žijí duchové, o nutnosti ukončení svého posledního projektu informovala v krátkém prohlášení, které její představitelé zaslali všem hercům a realizačnímu štábu muzikálu Tři oříšky pro Popelku.

  „Vážení přátelé, bohužel vám musím oznámit, že nejsme schopni dál provozovat muzikál Tři oříšky pro Popelku. Proto jsme nuceni zrušit únorová a březnová představení. Nebyli jsme schopni nadále projekt ufinancovat, ačkoliv jsme pro to dělali vše, co bylo v našich silách, a to na úkor našich osobních peněz a i zdraví,“ píše se v prohlášení.

  „Byl to krásný projekt, ke kterému bychom se jednou rádi vrátili, teď to ale bohužel není možné. Nemůžeme nikoho z vás nadále vystavovat pozdnímu vyplacení honorářů za vámi bezchybně odvedenou práci. V současné době se musíme dát zdravotně dohromady, přijmout svou producentskou prohru a hlavně zlikvidovat vaše pohledávky. Je nám líto, že jsme vám způsobili problémy, ale uděláme všechno pro to, aby byla co možná nejrychleji zjednána náprava,“ slibují v prohlášení.

  Ke svým dluhům vůči hercům a realizačnímu týmu projektu se budou stavět čelem. „Všem se vám hluboce omlouváme,“ ukončili producenti prohlášení.

  Muzikál Tři oříšky pro Popelku měl premiéru 12. října 2018 a poslední představení se odehrálo 31. prosince 2018. Kromě již zmíněných herců o práci přišli Václav Vydra, Vlastimil Zavřel, Kamila Nývltová, Kateřina Sedláková, Anna Slováčková, Dana Morávková, Mahulena Bočanová, Jan Rosák, Nikola Ďuricová, Kateřina Klausová, David Gránský, Milan Peroutka, Jana Švandová, Jitka Sedláčková, Milan Šteindler či Martin Kraus.

  Zda se muzikál vrátí, není jisté. Již v polovině loňského roku totiž Fawad Nadri, jeden z producentů společnosti, přiznal finanční problémy, když oznámil, že jelikož jim společnost Ticket Art Praha dluží část tržeb za vstupenky z předloňského turné Mira Žbirky, nejsou schopní dostát svým závazkům. „Opravdu jsme se snažili vyřešit situaci smírnou cestou. Bohužel jsme na druhé straně nenalezli prostor pro dohodu. Insolvence byla jedinou cestou. Litujeme, že jsme způsobili spoustě našich herců komplikace, ale budeme tvrdými právními kroky postupovat tak, aby měli své závazky co nejdřív splacené,“ uvedl tehdy Nadri.

  Přeprodejce vstupenek jejich obvinění odmítl.

  Ať je to, jak chce, biti jsou herci, kteří za svou odvedenou práci dosud nedostali zaplaceno. „Týká se to části honorářů za Ať žijí duchové a Rockyho. Teď máme krátký výpadek z posledních osmi představení Mamma Mia,“ přiznal v polovině loňského roku Jiří Jurtin za Nogup agency.

  Na své honoráře si nyní budou muset počkat i herci z muzikálu Tři oříšky pro Popelku.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:12 sobota 25. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   81
  • Trapas
   41
  • Cože
   27
  • Super
   26
  • Tvl
   25
  • Sladký
   9
  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 29. března 2020, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz