Top Gun po 32 letech. Jak se změnili hrdinové a kdo bude hrát i ve dvojce?

Top Gun: Herci se snad až na Toma Cruise značně změnili. | foto: koláž expres

Za rok se dočkáme pokračování ikonického snímku 80. let Top Gun, ve kterém se Tom Cruise (55) přijel vyškolit do prestižní letecké školy a přitom si začal románek se svou instruktorkou Charlotte ‚Charlie‘ Blackwood, kterou hrála Kelly McGillis (60). Kdo bude hrát ve dvojce a jak se hrdinové změnili po dvaatřiceti letech?

Můžeme se těšit na Top Gun: Maverick, což je volné pokračování filmu o pilotech vojenského letectva z 80. let. V tom zazářil tehdy čtyřiadvacetiletý hezoun Tom Cruise po boku Kelly McGillis a Vala Kilmera (58). A zatímco oba mužští hrdinové už mají místo ve dvojce jisté, místo ženské role zůstává zatím neobsazené.

V Top Gunu se z nich stala milenecká dvojice.

V Top Gunu se z nich stala milenecká dvojice.

Milovník scientologie Tom Cruise si je stále podobný, a tak není překvapivé, že ho filmová produkce oslovila i podruhé. Val Kilmer sice prodělal rakovinu hrtanu a má voperovaného tzv. slavíka, podobně jako Jiří Pomeje, když ale obdržel nabídku, nadšeně po ní skočil.

Jedinou záhadou je tedy obsazení ženské role, neboť o návratu Kelly McGillis se zatím nemluvilo. Ačkoliv herečka od úspěchu Top Gunu v roce 1986 ztvárnila přes padesát rolí, zub času se na ní přece jen podepsal a skoro by se dalo říct, že je k nepoznání.

Kelly se od Top Gunu změnila k nepoznání.

Kelly McGillis se od Top Gunu změnila k nepoznání.

V původním Top Gunu je to štíhlá blondýna s fešnou trvalou, dnes je z ní dáma v letech s odpovídající váhou. Je tedy otázkou, zda by jí role Cruisovy milenky sedla i podruhé. Upjatý scientolog by z výběru své filmové milenky nemusel být nadšený. Necháme se ale překvapit, jak tento oříšek filmaři nakonec rozlousknou.

Val Kilmer dnes. Opět si zahraje v Top Gunu.

Val Kilmer dnes. Opět si zahraje v Top Gunu.

Mimochodem, pokračování Top Gunu se už plánovalo před šesti lety a natáčení se měl ujmout původní režisér Tony Scott. Ten ale bohužel spáchal v roce 2012 sebevraždu, a tak se plány na několik let odložily.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 11. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  30
 • Tvl
  14
 • Cože
  12
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
 • Haha
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat