jít naiDNES.cz

Herečka Mottlová tvrdí, že ji zneužil Okamura! Co na to strana SPD?

Uplynulo teprve pár hodin od voleb a už je tu první skandál! Herečka Barbora Mottlová (31) přichází s obviněním, že politik Tomio Okamura (45) zneužil její propagační video a označil se za tvář organizace, které je ona zakladatelkou. Nikdy s ním však nekomunikovala a spolupráci striktně odmítla.

Herečka Barbora Mottlová na vlastní kůži pocítila, jaké to je být součástí politické kampaně. Se svou organizací „Smrt nemá šanci“ byla podle svých slov zneužita politikem Tomiem Okamurou. Ten prý herečce ukradl spot, v němž vyzývá, aby lidé darovali krev.

„Kontaktoval mě jeden rozčílený pán, který poukazoval na video pana Okamury, s tím, že nechápe, proč spolupracuji s touto politickou stranou. Jenže já jsem nikdy s žádnou politickou stranou nespolupracovala a spolupracovat ani nehodlám,“ uvedla pro Expres.cz rozčíleně Mottlová.

Tu prý kontaktoval zástupce strany SPD Vítězslav Novák a žádal o spolupráci s organizací, tu však Mottlová striktně odmítla. 

Přesto se pár dní na to objevilo na sociální síti video, kde Okamura říká, že s organizací spolupracuje a dokonce, že je její tváří. „Zaráží mě, že se něco takového vůbec děje. Pan Okamura rozhodně není tváří projektu, kterého jsem spoluzakladatelkou,“ dodala Mottlová s tím, že ji toto spojení velmi poškozuje a uráží.

„Vadí mi, že je moje tvář spojena s politickou stranou. Těchto věcí se straním a zvlášť s názory pana Okamury absolutně nesouhlasím,“ uzavřela.

Mottlová prý na začátku věc chtěla řešit v klidu a požádat o stažení videa, to ale nepomohlo, a tak se rozhodla celou věc řešit jinými způsoby. Dojde i na právníky?

Když Expres.cz kontaktoval Nováka, který přímo s Mottlovou komunikoval, uvedl, že chyba není u SPD, ale na druhé straně. „Tomio je ve zmíněném videu a podpořil projekt. Asi informační šum u nich,“ uvedl Novák za stranu SPD s tím, že jde zřejmě o nějaké nedorozumění.

Ať tak či onak Mottlová údajně o ničem nevěděla a zlobí se, že je i přes svůj nesouhlas s někým, jako je Tomio Okamura, spojována.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:10 20. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  98
 • Haha
  61
 • Super
  26
 • Cože
  14
 • Tvl
  12
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat