Tomáš Ujfaluši promluvil o nejhorších fanoušcích. Před kterými se musel skrývat?

Tomáš Ujfaluši se musel před fanoušky skrývat. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Po celém světě má tisíce fanynek, nikdy před nimi ale nemusel utíkat. Tomáš Ujfaluši měl zato velké problémy s fanoušky. Před těmi tureckými se dokonce musel skrývat!

Své první kopačky dostal ve čtyřech letech a s fotbalem začínal v týmu TJ Rýmařov jako obránce. Dneska čtyřicetiletý Tomáš Ujfaluši svou profesionální kariéru sice začal v Sigmě Olomouc, díky svému talentu ale brzy dostal zahraniční angažmá. Přes Hamburger SV se dostal do klubů ACF Fiorentina, Atlético Madrid či Galatasaray Istanbul.

A právě na fanoušky svého posledního zahraničního angažmá vzpomíná exfotbalista, který byl považován za jednoho nejlepších obránců své doby, s největšími rozpaky. „Turci jsou hodně blázniví a nemají v uvozovkách takovou tu kulturu, že vás jenom pozdraví. Oni na vás rovnou skočí a začnou vás líbat. Takže když jsem byl někde ve městě a chtěl jsem si v klidu prohlédnout historickou část Istanbulu, musel jsem se maskovat,“ zavzpomínal Ujfaluši na prezentaci únikové hry Elixir Mystery v Mostecké ulici nedaleko Karlova mostu.

Maskovat by se tam prý musel ještě i dnes. „Díky sociálním sítím mají v povědomí, jak dneska vypadám. Takže i dneska bych si pro jistotu vzal kšiltovku a brýle, aby mě nepoznali,“ přiznal fotbalista, který nikdy podle svých slov neutíkal před vztahem, ale pouze před místem, kde žil.

„Nejdéle jsem někde byl čtyři roky, pak jsem se rozhodl utéct do jiné země, abych prozkoumal, jak se žije tam, a hlavně se naučil jazyky. Musím přiznat, že nejhůř se mi utíkalo z Itálie, protože jsem tam měl už spoustu známých a v kabině jsme byli jako rodina,“ uzavřel Ujfaluši.

Ten si se začátkem nového roku přišel užít volné odpoledne a opět utíkal. Tentokrát za ním však neběhali blázniví fanoušci, ale tlačil ho čas – během sedmdesáti minut se totiž musel dostat z žaláře a najít elixír mládí i tajnou laboratoř Rudolfa II..

V rozluštění hádanek a plnění úkolů mu pomáhala Dáda Patrasová, Patricie Solaříková a nebo Milan Peroutka.

A stejně jako s fanoušky i s tímto úkolem si fotbalista nakonec poradil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:50 13. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  9
 • Super
  8
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
Komentáře