Tomáš Řepka se stěhuje do jiného vězení: Bude sedět mezi feťáky a retardy!

Tomáš Řepka si ještě nestihl zvyknout na svou celu v ruzyňské věznici a bude se muset stěhovat. Podle informací Expresu byl přeřazen do jiné věznice. Od úterý by tak měl být „doma“ ve Vinařicích u Kladna!

Jak jsme vás po nástupu Tomáše Řepky do vězení informovali, ruzyňská věznice nebyla jeho konečnou zastávkou. A jelikož ke stěhování vězňů do cílové věznice dochází většinou do dvou týdnů, Řepku podle našich zdrojů čeká přes víkend velké balení.

Již v úterý by se měl exfotbalista stěhovat. K jeho radosti to nebude moc daleko. Ruzyňská a vinařická věznice jsou od sebe vzdáleny necelých třicet kilometrů, což je půl hodiny autem.

Pokud se naše informace, na něž je uvaleno informační embargo, potvrdí, radost by mohla mít i moderátorka Kateřina Kristelová. Cesta do Vinařic jí autem potrvá maximálně hodinu, což je akceptovatelná vzdálenost.

Co už Řepku tolik nepotěší, je kapacita věznice. Rozhodně nejde o rodinný žalář. Normová ubytovací kapacita věznice je určena na 890 odsouzených, kteří jsou umístěni celkem na 24 oddílech o 163 ložnicích. V průměru jsou ubytováni po šesti odsouzených na jedné ložnici.

Radost Řepkovi neudělá ani fakt, že jsou Vinařice profilované jako věznice s ostrahou, v kategorii se středním a vyšším stupněm zabezpečení. Ve věznici je i specializované oddělení pro výkon trestu mentálně retardovaných odsouzených a oddělení bezdrogové zóny.

Pokud si Tomáš Řepka u soudu stěžoval, že mu nikdo nechce nabídnout práci, ve Vinařicích, pokud tam doopravdy bude přemístěn, bude moct dokázat, že opravdu chce pracovat. Ale za jiné peníze, než byl celý život zvyklý.

Vězeňská služba bude jeho služby nabízet přibližně za 47 korun na hodinu. Pokud by pracoval 8 hodin denně celý měsíc, bude si moct vydělat 8321 korun měsíčně. Což je nejspíše více, než si za poslední roky vydělal na svobodě.

Mělo by to ale další výhodu a tou by byla strava. Pracující vězni mají nárok na více jídla i pití. To už je důvod, proč si o pracovní pozici říct.

Necháme překvapit, zda se naše informace přímo z ruzyňské věznice potvrdí. Pokud ano, bude to pro Řepku, který má v ruzyňské věznici obývat celu sám, velmi drsné probuzení do reality vězeňského života.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat