jít naiDNES.cz

Co čeká Tomáše Řepku po nástupu do vězení? Takhle to bude probíhat!

Poslední dny svobody zbývají Tomáši Řepkovi a ten se je rozhodl strávit společně se svou partnerkou Kateřinou Kristelovou v malebném Resortu Mlýn Černovice na Táborsku, kde se uklidňuje rybařením. A nutno říct, že se rozhodl dobře. Má před sebou velmi náročné dny. Co ho čeká, až nastoupí do vězení?

Dříve než důkladná osobní prohlídka se pro Tomáše Řepku dostaví obavy a stísněný pocit. Jakmile se za ním zabouchnou brány věznice, nebude cesty zpátky.

Poté, co odevzdá svůj občanský průkaz, bude muset podstoupit osobní prohlídku, během níž mu přidělený dozorce prohlédne všechny tělesné otvory a dutiny.

Tomáše nejspíše neminou ani dřepy, které bude muset zcela nahý za přítomnosti dozorce dělat. Jde totiž o jedinou možnost, jak odhalit, že vězeň chce do věznice propašovat drogy, telefon či jiný zakázaný kontraband.

Další jeho kroky povedou do skladu, kde by měl vyfasovat ložní prádlo a vězeňský mundúr. Může se stát, že kromě nutné hygieny mu všechny věci odeberou, ale později bude mít možnost si větší část věcí vyzvednout.

Poté, co toto absolvuje, ubytuje se v tzv. nástupním oddílu věznice, kde by měl strávit přibližně dva týdny. Někdy se doba ale protáhne až na tři měsíce. Během této doby dochází k pohovorům se specialisty, k prohlídce u lékaře, někdy se vězňům dělají i psychotesty a další vyšetření.

Pobyt v tomto oddílu by Řepka neměl rozhodně podcenit. Právě tam se bude rozhodovat o tom, kam bude následně zařazen.

Až se tak rozhodne, právě potom by mělo dojít k jeho prvnímu přímému kontaktu s vězeňským životem.

Nejdůležitější budou první dny, během nichž Tomáš Řepka bude pod drobnohledem. Vše, co udělá a řekne, bude pro jeho život ve vězení důležité. Král Prahy by se měl rozhodně ke všem chovat slušně, protože nevhodným jednáním si může uškodit. Pokud ale dojde ke konfliktu, neměl by si nic nechat líbit.

A rada pro Řepku na závěr, co by si mimo trvanlivé jídlo, hygienu, cigarety, psací potřeby a další věci neměl zapomenout s sebou přibalit.

Doma by neměl nechat špunty do uší, protože ne všichni vězni spinkají zrovna sladce, a útokem by měl vzít i trafiky s časopisy s lechtivou tematikou. A to nejen pro vlastní potřebu, ale i kvůli prolomení ledů.

Bude o ně možná větší zájem než o jeho slavný podpis...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:18 24. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  81
 • Super
  40
 • Trapas
  40
 • Sladký
  38
 • Tvl
  32
 • Cože
  29
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře