Spousta volna a dobrá kuchyně: Co čeká Řepku ve vězení plném vrahů?

13. června 2019
Na první pohled zní přesun na Bory drsně, vždyť právě v tamní věznici sedí pachatelé nejzávažnějších zločinů. Ve skutečnosti se tam ale bývalý fotbalista Tomáš Řepka nebude mít až tak zle. Čeká ho jedna z nejlepších kuchyní z českých věznic a poměrně hodně volného času. Horší je to ale s šancemi na podmínečné propuštění!

Prý se před ostatními trestanci naparoval, a tak ho šoupli na nechvalně proslulé Bory. Tomáš Řepka si bude svůj souhrnný trest odpykávat ve vězení, kde svého času seděl třeba i nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Ve skutečnosti to ale pro Řepku až taková hrůza být nemusí. Server Blesk.cz vyzpovídal muže, který v minulosti právě na Borech seděl, a dle jeho slov by jedinou starostí sparťanské ikony mohla být brzká večerka. Ta je na programu už ve 21:45, tudíž v těchto měsících ještě za světla.

Ani vstávání mu nelze závidět, z postele bude muset Řepka vylézt už v 5:45 hodin.

Zato kuchyně, ze které mají většinou lidé před nástupem do výkonu trestu největší strach, je na Borech netradičně chutná.

Tomáš Řepka dorazil k soudu tři minuty před zahájením.

Tomáš Řepka u soudu

„Seděl jsem i jinde, ale v Plzni bylo jídlo nejlepší. Je to jako v lepší závodní kuchyni,“ prozradil bývalý vězeň, podle něhož je k obědu běžně například kuře a brambory, guláš s knedlíky a další teplá jídla.

„K snídani je obvykle sýr, rohlíky, máslo, jindy salám nebo šunka,“ dodává muž.

Kromě toho Tomáše Řepku čeká poměrně dlouhé osobní volno, pokud tedy nebude vykonávat pracovní činnosti. Trvá od 7:30 do 17:55 a vězni během něj mohou chodit volně po bloku, sledovat televizi nebo se učit jazyky. Také mají k dispozici kulečník a mohou se věnovat akvaristice či zahradničení.

Největším problémem pro bývalého stopera je, že s přesunem na Bory klesá procentuální šance na podmínečné propuštění. Soudci jsou tam totiž podle Bleskem osloveného právníka mnohem přísnější než například v Ruzyni, odkud Řepku na Plzeňsko převezli.  

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:29 pátek 11. října 2019. Anketa je uzavřena.

  • 37
  • 30
  • 27
  • 26
  • 25
  • 24
Komentáře