Musím zavolat klientovi, nástup do vězení bude rychlý, míní Řepkův právník

Jaroslav Jankrle za svého klienta bojoval jako lev, ale soudce Petra Beneše neobměkčil. Ten naopak poslal bývalého fotbalistu Tomáše Řepku na dva roky do věznice s ostrahou namísto původních patnácti měsíců. Podle renomovaného advokáta Řepku v následujících dnech čeká nástup do vězení!

Právní zástupce Tomáše Řepky se sice snažil soud přesvědčit o tom, že se jeho klient žádného trestného činu nedopustil, jeho argumenty ale na soudce Petra Beneše nezapůsobily.

Soudce Řepkovi naopak jeho patnáctiměsíční trest ještě zpřísnil. „Trošku jsem tím zaskočený. Teď mi zbývá povinnost informovat klienta o výsledku,“ sdělil bezprostředně po soudním líčení Jaroslav Jankrle.

Ten momentálně netuší, zda se bude dovolávat k Nejvyššímu soudu. „Ta možnost tu je, ale nemá odkladný účinek. V krátké době ho tak s největší pravděpodobností čeká nástup do výkonu trestu. Je to otázka relativně krátké doby, kdy soud vyhotoví rozsudek a Obvodní soud pro Prahu 6 nařídí nástup výkonu trestu,“ vysvětlil Jankrle.

Toho jsme se zeptali, zda se nebude Řepka s ohledem na svůj údajně špatný psychický stav snažit o odklad svého nástupu do vězení. „Nevím, jestli navštěvuje odborného lékaře. Asi by to byl důvod, ale nedokážu se k tomu vyjádřit,“ sdělil nám Jankrle, který ale jedním dechem dodal, že se exfotbalista nástupu výkonu trestu vyhýbat nebude.

Přiznává ale, že s takovým výsledkem Tomáš Řepka nepočítal. „Díval se na svět poměrně optimisticky. Musím mu to teď telefonicky oznámit,“ uzavřel Jankrle.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat