jít naiDNES.cz

Musím zavolat klientovi, nástup do vězení bude rychlý, míní Řepkův právník

Jaroslav Jankrle za svého klienta bojoval jako lev, ale soudce Petra Beneše neobměkčil. Ten naopak poslal bývalého fotbalistu Tomáše Řepku na dva roky do věznice s ostrahou namísto původních patnácti měsíců. Podle renomovaného advokáta Řepku v následujících dnech čeká nástup do vězení!

Právní zástupce Tomáše Řepky se sice snažil soud přesvědčit o tom, že se jeho klient žádného trestného činu nedopustil, jeho argumenty ale na soudce Petra Beneše nezapůsobily.

Soudce Řepkovi naopak jeho patnáctiměsíční trest ještě zpřísnil. „Trošku jsem tím zaskočený. Teď mi zbývá povinnost informovat klienta o výsledku,“ sdělil bezprostředně po soudním líčení Jaroslav Jankrle.

Ten momentálně netuší, zda se bude dovolávat k Nejvyššímu soudu. „Ta možnost tu je, ale nemá odkladný účinek. V krátké době ho tak s největší pravděpodobností čeká nástup do výkonu trestu. Je to otázka relativně krátké doby, kdy soud vyhotoví rozsudek a Obvodní soud pro Prahu 6 nařídí nástup výkonu trestu,“ vysvětlil Jankrle.

Toho jsme se zeptali, zda se nebude Řepka s ohledem na svůj údajně špatný psychický stav snažit o odklad svého nástupu do vězení. „Nevím, jestli navštěvuje odborného lékaře. Asi by to byl důvod, ale nedokážu se k tomu vyjádřit,“ sdělil nám Jankrle, který ale jedním dechem dodal, že se exfotbalista nástupu výkonu trestu vyhýbat nebude.

Přiznává ale, že s takovým výsledkem Tomáš Řepka nepočítal. „Díval se na svět poměrně optimisticky. Musím mu to teď telefonicky oznámit,“ uzavřel Jankrle.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:45 28. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  90
 • Haha
  21
 • Cože
  16
 • Tvl
  16
 • Trapas
  15
 • Sladký
  11
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat