jít naiDNES.cz

Jak reagoval Vlaďčin syn na to, že jde Řepka do vězení? Táta šel na trestnou

Vlaďka Erbová má za sebou jeden z nejtěžších rozhovorů se svým teprve sedmiletým synem. Malému Markuskovi musela sdělit, že jeho tatínek Tomáš Řepka musí na dva a půl roku do vězení.

V pondělí odpoledne se Tomáš Řepka dostavil před bránu ruzyňské věznice. Právě tam nastoupil do vězení, kde má podle pravomocného rozsudku strávit dva a půl roku svého života.

A i kvůli ochraně vlastního syna musela tuto informaci malému Markusovi Vlaďka Erbová sdělit.

„I když jdeš do hloupého obchodu s potravinami, tak tam jsou noviny. Markuskovi jsem to už bohužel musela říct. To dětské prostředí je nekompromisní. Rodiče si o tom povídají doma, děti to ventilují dál. A je jedno v jakém věku. Jestli jde o školu, školku, nebo dětské hřiště. Markuskovi jsem to vysvětlila a musím říct, že to pochopil po svém. Řekl mi, že když on na ledě udělá faul, tak jde na trestnou. Takže taťka jde na trestnou,“ vysvětlila nám Vlaďka, jíž jsme se také zeptali, jestli byla šance, že by se Řepka ještě před nástupem do vězení mohl se synem potkat, nebo zda povolí, aby Markus mohl tatínka ve vězení navštívit.

„Táta byl venku relativně dlouho a zavolal mu jednou. Byla to jedna návštěva a jeden hovor. Zapomenout zavolat svému dítěti na narozeniny a Vánoce... Bohužel, za chyby se platí,“ říká Erbová nekompromisně s tím, že bývaly doby, kdy za předpokladu, že Řepka bude muset do vězení, dříve chtěla, aby se se synem ještě viděl.

Dneska je ale vše jinak.

„Telefon měl. Kdyby Markuska chtěl vidět, tak zavolá. Když má někdo sílu vyhrožovat na Instagramu a vzkazovat mi, tak mi může zavolat jako mámě, že by rád viděl malého. To se nestalo,“ říká Erbová, která se bojí dne, kdy se někdo kvůli Řepkovi bude jejímu synovi – stejně jako dceři – vysmívat.

„Jestli někdo přijde a bude se mu vysmívat, jak se dneska vysmívají ve škole Viktorce, tak si nemyslím, že bude Markus tak velkorysý jako Viktorka, která jde do kouta, protože Markus nikdy v koutě nebude,“ dodala Vlaďka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:26 30. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  143
 • Trapas
  46
 • Cože
  41
 • Sladký
  41
 • Haha
  38
 • Tvl
  34
Komentáře

Mohlo by vás zajímat